« Zpět

Místopředseda Rady guvernérů Fed Richard Clarida navštívil ČNB

| 18. února 2019 - 8:44 | Zprávy

Místopředseda Rady guvernérů americké centrální banky Fed Richard Clarida navštívil ve dnech 7. – 8. února 2019 Českou národní banku. Vedle setkání s členy bankovní rady ČNB či prohlídky expozice v centrální bance vystoupil Richard Clarida s veřejnou odbornou přednáškou.

Richard Clarida si po svém příjezdu do České národní banky 7. února prohlédl stálou expozici ČNB s názvem Lidé a peníze. Tentýž den v 15:30 vystoupil v Kongresovém centru ČNB s veřejnou odbornou přednáškou na téma „The Global Factor in Neutral Policy Rates“, vycházející z jeho stejnojmenné studie z roku 2017. 

Druhý den návštěvy, tedy 8. února, věnoval Richard Clarida pracovnímu jednání s vedením a experty České národní banky. Svou návštěvu České republiky Richard Clarida zakončil pracovním obědem s členy bankovní rady ČNB, který pořádal guvernér Jiří Rusnok.

Richard Clarida, který je místopředsedou Rady guvernérů od 17. září loňského roku, je také profesorem ekonomie a mezinárodních vztahů na Kolumbijské univerzitě v New Yorku a autorem řady citovaných vědeckých článků o měnové politice.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.