« Zpět

Češí si rádi počkají na slevy, utratí v nich dvojnásobek toho co běžně

| 23. září 2016 - 14:14 | Zprávy | Karty

Slevové akce výrazně ovlivňují chování spotřebitelů.

Češi čím dál víc využívají slevových akcí.  Potvrdil to i uplynulý víkend , během něhož desítky obchodů i e-shopů nabídly své zboží se slevou od 20 až do 70 %. V porovnání s běžným víkendem  tak Češi utráceli ve slevových akcích dvakrát tak více.  Vyplynulo to z interních dat Equa bank.

Největší zájem měli během uplynulého víkendu Češi o oblečení a obuv. Počet transakcí za tyto produkty vzrostl oproti běžnému víkendu o více než 94 %. Průměrně za zboží Češi zaplatili 900 korun, což je o 27 % víc, než při běžných nákupech tohoto typu. Velký zájem byl také o elektroniku, kde se počet transakcí zvýšil o 45 %, a o doplňky či vybavení do domácnosti, kde transakce vzrostly o 39 %.

„Statistiky potvrzují, že si Češi rádi počkají na slevy, poté berou obchody útokem a ze svých peněženek vydají mnohem více peněz. Podle toho, co Češi nakupují, což jsou zejména oděvy, ale také kosmetika či vybavení do domácnosti, lze odvodit, že nákupy v akcích přitahují více ženy než muže,“ říká Tomáš Veselý, ředitel depozitních produktů Equa bank.
 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

1