« Zpět

Investiční program ivy se rozrostl o nové konzervativní portfolio ivy money. Klientům bude sloužit jako zajímavá alternativa ke spořicím produktům

| 20. listopadu 2023 - 11:00 | Zprávy

Unikátní český investiční program ivy inspirovaný strategiemi zhodnocování peněz prestižních amerických univerzit je bohatší o nové portfolio. K dosavadním vyváženým variantám přibyla také konzervativní volba ivy money. Ta představuje alternativu k běžnému bankovnímu spoření, ve srovnání s ním ale nabízí vyšší výnos, navíc bez horního limitu objemu investice. „Portfolio ivy money je určené jak klientům, kteří si přejí dlouhodobě zhodnocovat hotovost s velmi nízkým rizikem, tak těm, kteří vyčkávají na lepší příležitost pro vstup na trhy s dynamičtějšími aktivy a nechtějí, aby jejich peníze mezitím přicházely o kupní sílu,” říká Patrik Novotný, portfolio manažer programu ivy a investiční stratég společnosti Colosseum, která program ivy založila.

Výkonnost nového portfolia ivy money se odvíjí od výše úrokových sazeb ČNB. Cílový výnos aktuálně činí 5,8 %[1] ročně při velmi nízké nákladovosti 0,2 %. Na rozdíl od řady spořicích bankovních produktů se klienti v ivy money navíc nemusejí ohlížet na maximální výši investice. „Od minimální částky 500 korun se u nás celé portfolio zhodnocuje vždy co nejvýhodněji, bez ohledu na to, zda jde o drobného investora s jednotkami tisíc korun či o firmu s investicí za desítky milionů,” uvádí Novotný.

Ivy money je třetím a dosud nejkonzervativnějším portfoliem programu ivy. Navazuje na dříve představené vyvážené varianty. „Naším cílem je postupně pokrýt celou škálu rizikovosti od 1 do 7 tak, aby si v rámci programu ivy přišel na své každý typ investora. Navíc je pak výrazně snadnější v rámci jednoho programu prostředky přesouvat podle dlouhodobé strategie a preferencí každého klienta,” popisuje Novotný s tím, že novinka ivy money na sedmistupňové škále investičního rizika odpovídá nejnižšímu stupni 1.

Portfolio ivy money se v současnosti skládá z depozit a krátkodobých pohledávek za bankami, může ale v závislosti na vývoji podmínek na peněžním trhu využívat i jiná aktiva - například nástroje peněžního trhu či dluhopisové fondy s nízkou rizikovostí. Během příštího roku se pak program ivy rozšíří naopak o portfolia s vysokým podílem akciové složky.

Investiční program ivy je na českém trhu od roku 2021 a svými výsledky se řadí mezi nejvýkonnější v kategorii vyvážených produktů. Jeho strategie vychází z přístupu nejlepších amerických univerzit sdružených do takzvané Břečťanové ligy (Ivy League), které za účelem financování svého chodu spravují majetek v hodnotě stovek miliard dolarů.

Kromě investičního programu ivy mohou investoři v rámci nabídky obchodníka s cennými papíry Colosseum do svého portfolia zařadit například také úspěšný realitní fond NEMO či využít službu TOP ETF, jež umožňuje pravidelný nákup burzovně obchodovaných fondů ETF. Více informací na www.investujteivy.cz nebo na www.colosseum.cz


[1] Výnos ani návratnost investice nejsou zaručeny. Uvedený cílený výnos vychází ze simulované výkonnosti portfolia předmětné investiční strategie. Cílený výnos nezaručuje výnosnost investiční služby, přičemž cílený výnos nemusí odpovídat skutečnému výnosu investiční služby. Investiční služba může být pro investora i ztrátová. Uvedený cílený výnos platí k datu této tiskové zprávy. Další právní upozornění zde: https://www.colosseum.cz/dalsi-pravni-upozorneni.htm

 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.