« Zpět

Fio osobní účet otevřete nově na pár kliků pomocí Bank iD

| 8. července 2024 - 10:00 | Zprávy

Stát se klientem Fio banky je nyní ještě jednodušší, rychlejší a pohodlnější. Díky bankovní identitě (Bank iD) není potřeba skenovat doklady ani jinak dále dokládat svou totožnost. Účet může být založen během několik minut.

Fio banka rozšiřuje možnosti online otevření osobního účtu o založení pomocí bankovní identity. Zájemce o její služby tak může nově využít rychlého a komfortního zřízení účtu v mobilní aplikaci nebo ve webovém průvodci. Stačí mít aktivní bankovní identitu v jiné bance a v rámci ní platné osobní údaje.

Odpadá focení dokladů, natáčení selfie videa nebo zasílání ověřovací platby. Otevřít si účet pomocí Bank iD může občan České nebo Slovenské republiky, Polska, Německa, Rakouska a Maďarska ve věku 18 +, který dosud neměl s Fio bankou žádný smluvní vztah.

Dosavadní způsob online založení účtu s elektronickým podpisem a ověřením prostřednictvím korunové platby, případně s podpisem na pobočce zůstává jako alternativa pro ty, kteří Bank iD nemají, nebo využít nechtějí.

Jsme rádi, že můžeme klientům přechod k Fio bance opět trochu usnadnit. Otevření Fio osobního účtu pomocí stále populárnější bankovní identity znamená výrazné zjednodušení, urychlení a zvýšení komfortu. Navíc tak mohou nově o účet žádat online také občané dalších států, pokud mají aktivní Bank iD,“ komentuje inovaci obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.