« Zpět

15. ročník soutěže finančních produktů zná své vítěze

| 9. června 2017 - 8:21 | Zprávy

Na galavečeru Zlaté koruny v TOP Hotelu Praha se udílely ceny v 19 soutěžních kategoriích. Mezi oceněnými se objevili jak zavedené produkty, tak čerstvé novinky na českém finančním trhu.

Své síly v letošním ročníku poměřilo 182 produktů od 72 finančních společností. Roli rozhodčích na sebe vzala již tradičně Finanční akademie, odborná porota Zlaté koruny. Ta měla po letošní výrazné personální obměně  366 členů.

Nejúspěšnější finanční společností v soutěži se letos opět stala Fio banka, na paty jí ale šlapou Equa bank a mBank, tradiční rivalové na českém bankovním trhu. Fio banka dominovala jak běžným tak podnikatelským účtům. Jejich Fio osobní účet bez poplatků navíc obhájil vítězství z loňského roku. Zabodovala také v Obchodování s cennými papíry, Podnikatelských úvěrech a On-line aplikacích.

Equa bank nezůstala stranou a v mnohých kategoriích šlape Fio bance na paty. V některých kategoriích se jí však podařilo zvítězit. Equa tak letos dominuje Úvěrům se svou Minutovou půjčkou, a také Platebním kartám se Zlatou kartou od Equa bank. Nesmíme opomenout ani druhé místo v Ceně veřejnosti, které obsadil Běžný účet od Equa bank.

Třetici nejúspěšnějších bank uzavírá mBank, která ovládla obě veřejné ankety Zlaté koruny - Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů. Kromě toho se může těšit také z několika stříbrných a bronzových medailí.

Pojišťovně Allianz se uvedení nových produktů vyplatilo. Hned dva její produkty se umístily na předních příčkách v Novince roku. Produkt Allianz AUTO s cenou podle ujetých kilometrů  se Finanční akademii Zlaté koruny zalíbil natolik, že ho dosadili na první příčku. Vítězství produktu povinného ručení je jasným důkazem, že i v tomto segmentu se můžeme těšit na zajímavé inovace. V kategorii Neživotního pojištění si zlatou korunu odnesla Kooperativa. U životního pojištění dosáhl produkt FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny již neuvěřitelné 9. vítězství.

Zlatá koruna navíc v roce 2017 dosáhla významného milníku a dostala svou „občanku“. Po 15 letech se nabízí krátké ohlédnutí za historií soutěže.

„V roce 2003, kdy Zlatá koruna vznikla, soutěž hodnotila 95 produktů od 49 společností. Soutěžilo se tehdy v 10 kategoriích.  Odborná porota - Finanční akademie - neměla ani 60 členů, dnes jejich počet vzrostl na 366. O tři roky později, v roce 2007, byla zařazena premiéra: Novinka roku. Z té se okamžitě stala nejoblíbenější kategorie celé soutěže. V následujícím roce jsme hlasování veřejnosti rozšířili o Cenu podnikatelů a přivítali jsme v soutěži mimořádně významný segment trhu finančních služeb.“ říká Dr. Pavel Doležal, ředitel projektu Zlatá koruna.

Zlatá koruna reagovala rychle na požadavky trhu, a proto byla v roce 2014 zařazena kategorie On-line aplikace. Zatím posledním rozšířením panteónu soutěžních kategorií je Cena za společenskou odpovědnost, na které se svým hodnocením podílí jak Finanční akademie, tak veřejnost formou průzkumu realizovaného společností IPSOS pro Zlatou korunu. Putovní cenu již potřetí získala Česká spořitelna, která prostřednictvím hned dvou nadací zastřešuje celou řadu CSR projektů. Kromě průzkumu u laické veřejnosti, který probíhal už loni, dostala letos hlas i Finanční akademie.

„Aktivity firem v oblasti  CSR a udržitelného rozvoje nabývají stále na důležitosti. Očekává je nejen veřejnost, tedy vlastně zákazníci finančních společností , ale zejména  je potřebuje celá naše společnost. Uvědomují si to stále více i finanční společnosti a to je opravdu dobře,“ řekl k Ceně Zlaté koruny za společenskou odpovědnost Tomáš Macků, ředitel komunikace výzkumné agentury Ipsos, která téma dlouhodobě sleduje.

Díky novým technologiím se finanční sektor dynamicky rozvíjí. Fintech se stává fenoménem i disruptem finančních služeb, a tak i Zlatá koruna má již teď pro příští ročníky připraveny další novinky v soutěži.

„Představu o velikosti a významu Zlaté koruny dokládá po 15 letech úctyhodných 2772 hodnocených produktů, které prošly soutěží. V anketě o Cenu veřejnosti a podnikatelů odhlasovalo již více než milion účastníků. Mezi nimi můžeme nalézt spokojené klienty, kteří se při volbě finančních služeb rozhodovali právě na základě výsledků soutěže Zlaté koruny. Mnohé o kvalitě a nezávislosti soutěže vypovídá i fakt, že žádný z celkem již 756 oceněných produktů se nedostal do problémů.“ hodnotí Dr. Pavel Doležal.  

Absolutním vítězem 15. ročníku Zlaté koruny se ale stali samotní klienti. Pro finanční společnost snad není  významnějšího ocenění, než když jsou její produkty oblíbené.

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.