« Zpět

„Moje vize nula“ projekt, který chce zapojit mladé řidiče

| 12. listopadu 2018 - 8:50 | Zprávy

Projekt „Moje vize 0“, vyhlášený pojišťovnou Kooperativa a organizovaný Týmem silniční bezpečnosti (Bezpečně na silnicích o.p.s.), je novým konceptem, jak přiblížit problematiku bezpečnosti silničního provozu jedné z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu, a to mladým řidičům. Míří na vysokoškolské studenty.

„Studenti terciárního vzdělávání mohou až do května 2019 do soutěže přihlásit svůj projekt na vybrané bezpečnostní téma, týkající se jejich studijního oboru. Mají tak jedinečnou možnost získat cenné zkušenosti s psaním projektu pod odborným vedením expertů, naskýtá se jim možnost stáže, či jeho potenciální realizace. Ze všech přihlášených projektů odborná komise vybere celkem 5 nejlepších prací. Autoři vítězných prací pak budou pozváni do finálového kola soutěže za účelem osobní prezentace projektů. Pro vítěze jsou připraveny ceny v celkové hodnotě 100 000 Kč,“ představuje parametry projektu Gabriela Hlásková, manažerka CSR projektů v pojišťovně Kooperativa.

Hlavním cílem je aktivizovat mladé řidiče, aby aktivně přispěli k tématům dopravní bezpečnosti, potažmo ke snížení nehodovosti a závažných následků dopravních nehod způsobených mladými řidiči. Jedná se o akci s dlouhodobým cílem a dlouhodobým efektem.

Mladí řidiči ve věku do 24 let a řidiči s praxí do dvou let jsou totiž výrazně zastoupeni ve statistikách dopravních nehod se závažnými a fatálními následky. „Ze statistik publikovaných Evropskou radou pro bezpečnost silničního provozu vyplývá, že pravděpodobnost úmrtí při dopravní nehodě je pro mladé o 70 procent vyšší, než je tomu u zbytku populace. Při kolizích s vozidly řízenými mladými řidiči umírá téměř 40 procent všech obětí dopravních nehod”, uvádí dopravní expert Týmu silniční bezpečnosti Roman Budský.  

Více informací o projektu najdete na webovém portálu www.mojevizenula.cz

 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.