ČSOB Světových pivovarů 1

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelČeskoslovenská obchodní banka
ISIN

BE0948075941

Správce

KBC AM

Depozitář

KBC Bank S.A.

Auditor

Deloitte

Druh fondu

zajištěné

Okruh uživatelů

Retailová klientela, Privátní klientela,

Distribuční kanály

ČSOB,ČSOB Private Banking, Poštovní spořitelna

Počet uživatelů 1.038,00
Základní charakteristika

V současné době ČSOB jako jediná v České republice nabízí zajištěný fond, jehož výnos se odvíjí od růstu hodnoty koše 16-ti akcií významných světových pivovarů - ČSOB Světových Pivovarů 1. Fond se zaměřuje především na pivovary s rostoucí výrobou a významnou pozicí na trhu. Společnosti, jejichž akcie fond sleduje, produkují 60% světové spotřeby piva (v koši jsou přítomny například firmy: Carlsberg, Heineken a SABMiller).

Výhody/bonusy

Pivo přijali i kulturně odlišné společnosti. Stává se přirozeným nápojem s velmi kvalitní pověstí. Nejen že pivo je nejvíce konzumovaný alkoholický nápoj, ale v současnosti začíná i nealkoholické pivo převyšovat spotřebu nealkoholických nápojů.
Ječmen tvoří u piva největší položku výrobních nákladů a ve srovnání s rokem 2006 zdražil o 60 %. Situace na trhu se surovinami si tak na podzim 2007 vynutila zdražení piva zejména u Plzeňského Prazdroje. Pivovarnictví je dnes velký byznys a zisky pivovarů i nadále rostou.

Novinky

Každému, kdo do tohoto fondu zainvestuje, bude chutnat pivo ještě více než předtím

Poznámka

V březnové nabídce přináši ČSOB oblíbené téma zejména pro Čechy. Češi a pivo, to je jako Američané a hamburgery. A navíc pivo má mnohem delší tradici. Ovšem náš národní nápoj samozřejmě není konzumován jen a pouze v tuzemsku, pivem se hojně napájejí i všechny ostatní národy.

Parametry

Datum založení

7.04.2008

Čisté obchodní jmění (v mil. Kč) (Kč) 150,20
Kurs podílového listu (Kč) 10,00
Datum stanovení kursu

7.04.2008

Země registrace

Belgie

Měna

CZK

Forma podílového listu

zaknihovaná

Investiční horizont - Poznámka 5,70
Prodej PL od

03.03.2008

Manažer fondu

Týdenní prodeje a odkupy

Výkonnost fondu

Roční výkonnost

Poplatky a investice

Maximální vstupní poplatek (%) 2,00
Maximální výstupní poplatek (%) 0,00
Minimální výše první investice (Kč) 5.000,00
Minimální výše další jednorázové investice (Kč) 1.000,00
Poznámka

Klientovi je mimo upisovací období účtován vstupní poplatek ve výši 3%. V případě, že klient odprodá svůj podíl ve fondu před jeho splatností, je mu účtován výstupní poplatek 1%.

Portfolio

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

V říjnu roku 2004 jsem uzavřel u ČSOB Penzijní fond stabilita smlouvu o penzijním připojištění s měsíčním příspěvkem 1.000 Kč,- Mám v úmyslu smlouvu ukončit. Jaký je postup ukončení smlouvy a jaký budu mít výnos ? Jsem OSVČ pracující důchodce /rok narození 1948. Děkuji

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Vzhledem k tomu, že nemáme dostatek údajů pro ověření Vaší konkrétní smlouvy, odpověď můžeme podat pouze v obecné rovině. Smlouva o penzijním připojištění se řídí zákonem č. 42/1994 Sb., o penzijním připojištění se státním příspěvkem, a možnost jejího řádného ukončení je definována dle posledního penzijního plánu splněním dvou podmínek:

 

  1. min. 60 měsíců spoření
  2. dosažením věku 60 let

Ve Vašem případě, pokud jste ročník narození 1948 a od roku 2004 jste pravidelně spořil uvedenou měsíční částku,  by měly být obě tyto podmínky již splněné.

Vzniká Vám tedy nárok na její řádné ukončení nebo můžete ve spoření i nadále pokračovat (včetně možnosti čerpat státní příspěvky) a smlouvu ukončit kdykoli v budoucnu.

 Pokud se rozhodnete smlouvu ukončit, můžete tak učinit na kterékoli pobočce ČSOB, v Era finančním cetru, přepážce České pošty nebo u obchodních zástupců ČMSS, kde s Vámi ochotně danou žádost sepíší a odešlou ke zpracování do ČSOB Penzijní společnosti.

Podíl na výnosech hospodaření fondu je účastníkům připisován 1x ročně na základě rozhodnutí valné hromady fondu. O jeho přesné výši jsou všichni klienti informováni formou ročního výpisu z účtu, který je odeslán na jejich kontaktní adresu.

Dále mají účastníci nárok čerpat státní příspěvek v příslušné výši vztažené ke skutečně uhrazenému měsíčnímu příspěvku účastníka.

 Pro bližší informace k Vaší konkrétní smlouvě se prosím obraťte na pobočky ČSOB, Era finanční centra, Českú poštu, na obchodní zástupce ČMSS nebo na infolinku ČSOB PS 495 800 600. Děkujeme! Vaše ČSOB

 

Dobrý den,

 kdy je možné nakoupit?

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.

Tento fond již není možné nakoupit, jeho splatnost byla 31. 10. 2013. Aktuální nabídku podílových fondů naleznete na http://www.csob.cz/cz/Aktuality/Stranky/Nove-fondy.aspx

Děkujeme za Váš zájem!

Vaše

 ČSOB