indigo

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelPatria Finance, a.s.
Stránky produktu u poskytovatelehttp://indigo.patria.cz
Základní charakteristika

Revolučně jednoduché, maximálně srozumitelné a už od stokoruny. Přesně takové je robotické investování indigo, které přináší obchodník s cennými papíry Patria Finance. Indigo vzniklo s vizí zpřístupnit a umožnit investování všem lidem, a to včetně těch, kteří nemají ekonomické vzdělání, zkušenost s investováním či dostatek času věnovat se správě svých investic.

Celý proces investování s indigo je velmi jednoduchý. Investiční účet v indigo založíte online na adrese indigo.patria.cz. Při tom jen vložíte naskenované nebo vyfotografované dva doklady totožnosti, které indigo samo přečte, a následně ověříte bankovní účet pro výběr peněz tak, že z něj pošlete třeba jedinou korunu. Prostředky na svůj účet v indigo můžete posílat bankovním převodem, prostřednictvím QR kódu nebo platební kartou. Pak už jen nastavíte cíl, s jakým má indigo pro vás investovat (jen tak/na důchod/mám sen/záchranný kruh), přičemž zadáte částku, kterou chcete vložit, předpokládaný horizont investice a míru rizika, které jste ochoten při investování podstoupit. Investovat můžete pravidelně, nepravidelně i jednorázově. Vložit peníze můžete nejen převodem, ale také platební kartou nebo pomocí QR kódu.

Na základě vašich vstupních údajů indigo nastaví nejvhodnější skladbu zainvestování vašich peněz a v přehledném grafu ukáže, jak by se daná investice mohla vyvíjet v čase. Vykreslí nejen předpokládaný průměrný vývoj, ale také možné hranice při příznivém a nepříznivém vývoji. Po zainvestování indigo neustále sleduje vývoj na trzích a upravuje složení vašeho portfolia tak, aby bylo v souladu s parametry, které jste nastavili.

Indigo využívá jako investiční instrumenty burzovně obchodované fondy neboli ETF. Skrze spektrum ETF od akciových přes dluhopisové až po komoditní podporuje diverzifikaci rizika. ETF jsou navíc vysoce likvidní, indigo tak může denně upravovat skladbu vaší investice tak, aby byla vždy optimální. V indigo jsou jen ta ETF, která schválila Česká národní banka pro obchodování v České republice. Poplatek za indigo činí navíc jen jedno procento ročně ze zainvestovaného majetku.

Algoritmus indiga vznikl ve spolupráci finančních a technologických expertů Patria Finance, ČSOB a KBC s prestižní univerzitou v belgické Lovani. Prošel důkladným testováním na dlouhé řadě historických dat. V praxi nad ním bdí oči zkušených analytiků Patria Finance, kteří jej mohou v případě potřeby usměrnit.

Okruh uživatelů

Investoři-začátečníci, prvoinvestoři, investoři

Výhody/bonusy

Uživatelsky velmi přívětivé a srozumitelné investování.

Optimálně rozložená investice na míru již od 100 Kč.

Investici hlídá vyspělý algoritmus, po boku analytiků Patria Finance.

Poměrně hladký vývoj investice ušetřený od extrémních výkyvů.

Jednoduchý poplatek ve výši 1 % ročně ze zainvestovaného majetku.

Základní informace

Systém

PC (Windows)

PC (Linux)

Mac (OS x)

----
Systém - poznámka

Během druhého čtvrtletí roku 2020 bude spuštěna plnohodnotná mobilní aplikaci pro operační systémy iOS a Android.

Obsluhované produkty

ETF (akciové, dluhopisové, komoditní)

Dostupnost aplikace

zdarma

Poplatek za zřízení (Kč) 0,00
Poplatky - poznámka

1 poplatek ve výši 1 % ročně z hodnoty investovaného majetku.

Zdroj aplikace (link PC Windows) https://indigo.patria.cz/
Zdroj aplikace (link PC Linux) https://indigo.patria.cz/
Zdroj aplikace (link Mac OS x) https://indigo.patria.cz/
Zabezpečení přístupu do aplikace

E-mail, heslo, SMS kód.

Zabezpečení operací

SMS kód

Transakce

Obsluha produktů

On-line výpisy z účtu

ano

Upozornění na uskutečněné transakce

ano

Aplikace stavebních spořitelen

Aplikace pojišťoven

Ukázky

Screenshoty aplikace
------