Raz, dva, tři zástava

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelHypoteční banka
Základní charakteristika

Návštěva katastru nemovitostí kvůli osobnímu předání zástavních smluv? Zastaralé, zdlouhavé a hlavně zbytečné!
Že čas znamená peníze, víme všichni. Pro větší pohodlí našich klientů, kteří si vyřizují hypoteční úvěr, a také pro nemalou úsporu jejich času, jsme přišli s novinkou - elektronickým předáváním zástavních smluv na katastr nemovitostí.

A jak to celé funguje? Velmi jednoduše – ve třech krocích! Za prvé, na kterémkoliv kontaktním místě Czech POINTu – nejčastěji na úřadech a pobočkách České pošty – si klient požádá o převod podepsané papírové zástavní smlouvy do elektronické podoby. Za druhé, pracovníci Czech POINTu následně předají informaci o uložení elektronické zástavní smlouvy Hypoteční bance, která si – za třetí – elektronický dokument vyzvedne a pošle na příslušný katastr nemovitostí.

V praxi to znamená, že klient již nemusí s podepsanými zástavními smlouvami absolvovat osobní návštěvu na katastru nemovitostí. Hypoteční banka totiž jako první na trhu přišla s možností převodu podepsaných zástavních smluv z papírové do elektronické podoby, díky čemuž dojde k celkovému usnadnění komunikace mezi bankou a katastrem nemovitostí.

Výhody/bonusy

• Klient nemusí podepsanou zástavní smlouvu osobně donést na katastr nemovitostí, ušetří tak čas za cestu. Po převedení podepsané zástavní smlouvy do elektronické podoby již klient nemusí s katastrem nemovitostí nic řešit, natož na katastr nemovitostí chodit osobně, vše za něj zajistí Hypoteční banka.
• Doručení zástavní smlouvy je rychlé. A pokud je úvěr čerpán na návrh na vklad zástavního práva, lze jej čerpat i dříve – prakticky téměř obratem po podpisu zástavní smlouvy na Czech POINTu a jejím převedení do elektronické podoby.

Konkurenční výhody

Unikátní služba, kterou v současné době nabízí pouze Hypoteční banka.

Podmínky, parametry, limity

Poplatky

Poznámky

Návrh na vklad do katastru nemovitosti (jde o správní poplatek pro Katastr nemovitosti) 2 000 Kč + Zaslání zástavní smlouvy a podání návrhu na vklad zástavního práva na katastr nemovitostí za klienta 300 Kč.

Modelový příklad

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Drahé pro klienta