Hypotéka na Mobilní dům

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelHypoteční banka
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.hypotecnibanka.cz/kampane/mobilni-domy/
Okruh uživatelů

Hypotéka na mobilní domy cílí primárně na mladé páry či rodiny, které si chtějí pořídit své první společné, cenově dostupné bydlení. Mobilní domy jsou vyhledávané zejména díky modernímu vzhledu, který odpovídá nejnovějším standardům ze zahraničí. Zájem budí také u těch, kteří chtějí bydlet v netradičním domku mimo klasickou zástavbu blíže k přírodě a u lidí, pro které je důležitá nízká energetická náročnost a dopad na životní prostředí. Je vhodné také pro starší páry či seniory, kteří hledají alternativu ke klasickým chatám.

Distribuční kanály

Všechny distribuční cesty Hypoteční banky (pobočky HB, ČSOB, externí poradci a on-line)

Počet uživatelů 100,00
Základní charakteristika

Mobilní dům tohoto století můžeme přirovnat ke dřevostavbě, která není pevně spjata se zemí, ale je ukotvena jinou technologií např. tzv. ´vruty´. Cena těchto Mobilních domů se odvíjí od velikosti obytné plochy a konstrukčního řešení. Investici do mobilního domu spojují klienti s investicí do nákupu pozemku, a to v případech, kdy pozemek dosud nevlastní. Doposud mohl být na takový objekt (mobilní dům) poskytnut úvěr pouze za předpokladu, že bude mít přidělené popisné nebo evidenční číslo. Hypoteční banka rozšiřuje objekty financování u účelových hypotečních úvěrů o mobilní domy, které nemusí mít přidělené číslo popisné ani evidenční. Mobilní dům nemusí být zaevidován v Katastru nemovitostí.
Hypoteční banka, jako nejvýznamnější poskytovatel hypoték, podporuje nové trendy v oblasti bydlení, mezi které patří také pořízení ekologického domu s úsporným provozem, a to Mobilní domky splňují. Naším krokem jsme se rozhodli oslovit nový segment zákazníků, a zjednodušit jim tak cestu za svým bydlením. Vzhledem k vysoké mobilitě neposkytuje Hypoteční banka úvěry na objekty jako jsou maringotky, karavany, drážní vozidla či plavidla.

Výhody/bonusy

Mezi hlavní výhody patří nízká energetická náročnost a šetrnost k životnímu prostředí. Zájem budí díky své nízké pořizovací ceně, která se pohybuje kolem 1 milionu korun. Neméně důležitým aspektem je pak rychlost stavby, mobilní dům se dá postavit i za pár hodin. Mobilní domy můžete na svůj pozemek umístit bez ohlášení nebo stavebního povolení, stačí pouze územní souhlas. Nemusejí mít číslo evidenční a popisné, čímž odpadá další administrativa. To až doposud nebylo možné a tento typ bydlení mohl být financován pouze z běžných spotřebitelských úvěrů.

Konkurenční výhody

Hypoteční banka jako jediná banka na trhu poskytuje hypoteční úvěry na tento druh staveb. Cílí tak na zcela nový segment zákazníků, pro které je pořízení klasického domu z různých důvodů nevyhovující a hledají nové alternativy. V České republice navíc existuje široká nabídka mobilních domů od českých firem a poptávka po nich dlouhodobě roste.
Hypoteční banka přišla jako první na trhu s jasně definovanou nabídkou zaměřenou na tento typ bydlení.

Novinky

Tuto novou formu financování bydlení - hypotéku na Mobilní dům - poskytuje Hypoteční banka nově, a to od července 2019.
Aktuálně Hypoteční banka jedná s českými firmami, které nabídku komfortních mobilních domů poskytují.

Podmínky, parametry, limity

Minimální úroková sazba (fixace 1 rok) 1,99
Minimální úroková sazba (fixace 3 roky) 1,99
Minimální úroková sazba (fixace 5 let) 2,09
Minimální úroková sazba (fixace 10 let) 2,69
Minimální úroková sazba (fixace 15 let) 3,19

Poplatky

Poplatek za zpracování úvěru (pevná částka Kč) 0,00
Vedení (bez státní podpory) 150,00
Poplatek za nedočerpání úvěru

ne

Poplatek za rezervaci zdrojů

ano

Možnost hypotéku předčasně splatit v době fixace

ano

Předčasné splacení úvěru v průběhu fixace - Poznámka

dle zákonných podmínek

Potvrzení o výši úroků 0,00
Změna smluvních podmínek (pevná částka) 3.900,00

Modelový příklad

PřílohaVelikost
190822_hb_tz_hypotecni_banka_nove_poskytne_hypoteky_na_mobilni_domy.doc956.5 KB
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.