PROPLAT.TO

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelMoneystore
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.proplat.to/
Okruh uživatelů

Malé a střední společnosti.

Počet uživatelů 1.500,00
Základní charakteristika

Služba PROPLAT.TO zajistí dodavatelům okamžitou úhradu faktur, bez ohledu na termín jejich splatnosti. Služba vůbec nepoužívá bankovní peníze. Jedinečnou na českém finančním trhu tuto službu činí princip tzv. Spot faktoringu při financování P2P investory. Ti se zúčastňují aukce financování jednotlivých faktur. Přitom se ale mohou podílet na financování jen částečně, dle svého rizikového apetitu a finančních možností. Služba tak umožňuje účast na těchto investičních příležitostech široké škále investorů. Získává tím dostatečnou investorskou kapacitu, která na opačné straně aukcí umožňuje plnit potřeby malého a středního podnikání tam, kde standardní služby nejsou schopny nabídnout dostatečně flexibilní řešení. Unikátní řešení tzv. spot faktoringu těmto vystavovatelům faktur zase umožňuje volbu jen takových faktur, které si sami zvolí a touto službou uhradí. Bez nutnosti finančního objemu i bez exkluzivity. Peníze přitom dodavatelé získají v internetové aukci díky bankovnímu API rozhraní okamžitě, v minutách. Investoři mají současně k dispozici investiční automat, který umožňuje nastavení dle jejich potřeb a investičního apetitu.

Co je na produktu inovativního?

Změníme splatnost faktur na 0 dní. Unikátní kombinace okamžité úhrady faktur formou P2P FinTech investování bez závazků. Nyní i pro faktury v EUR.

Služba proplat.to unikátně kombinuje výhody online 24/7 řešení pro SME společnosti a podnikatele, kteří mají nyní k dispozici provozní financování a hotovost v podstatě okamžitě a současně umožňuje individuálním investorům formou P2P investice se podílet na velmi širokém portfoliu investičních příležitostí.

Služba proplat.to je poskytována aniž by byly nutné závazky nebo garance objemů, díky API bankovnímu rozhraní jsou možné finanční transakce dodavatelů i investorů v reálném čase. Veškerá komunikace s dodavatelem i investorem probíhá elektronicky, online. Od registrace, přes evidenci faktur, komunikace s odběratelem/plátcem faktury, až po výplatu peněz. Tento režim je umožněn tím, že středobodem všech transakcí je společnost Money store s.r.o., která v těchto transakcích zastává roli faktora, tedy přebírá fakturu/pohledávku. Dodavatelé jsou u služby proplat.to anonymizováni a můžou tak využívat dodatečného provozního financování a stabilizace cashflow aniž by to mělo potenciálně negativní vliv na tržní obraz společnosti. Díky zvolené koncepci společnost nabízí velmi nízké poplatky za zprostředkování aukce a financování pro dodavatele.

Kompletní online řešení služby proplat.to umožnilo nabídnout provozního financování i společnostem s relativně nízkými fakturovanými částkami v řádu jednotek tisíc korun. Investoři mohou využívat investičního automatu, který jim umožňuje detailní nastavení jejich zvoleného rizika, podílu na investici a dalších parametrů. Služba proplat.to je realizována na základech bankovního IT systému, který byl v rámci vývoje doplněn o námi požadované funkce Online řešení. Jedná se o robustní platformu, která přitom umožňuje flexibilitu a operativní reakci na potřeby trhu.

Služba se zúčastnila mezinárodního V4 semifinále soutěže Startup World Cup, která probíhá v rámci celosvětové akce SWC Summit 2020. Porota ocenila naše řešení a dostali jsme se z celkem 450 (!!!) přihlášených mezi TOP17 startupů ze všech zemí V4 – Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. V této skupině vybraných semifinalistů byly pouze dvě řešení finančních služeb (!) a my s proplat.to jako jediní využívající P2P investování!!
https://www.proplat.to/online-platforma-www-proplat-to-mezi-semifinalist...

Náklady pro uživatele

Dodavatelé získávají okamžitě dostupnou hotovost za cenu v úrovni kolem 1-1,5% z financované hodnoty pohledávky, viz. příklad na https://www.proplat.to/dodavatel/, bez jakýchkoliv dalších závazků. Investoři získávají veškerý úrok bez jakýchkoliv poplatků.

Fáze vývoje

Služba proplat.to je již plně poskytována na volném trhu. V průběhu roku 2020 a 2021 byla doplněna o další specifické funkce zlepšující komfort užívání pro dodavatele při zadávání aukčních podkladů, tak i pro investory pro jejich nabídky v aukcích. Pro rok 2021 jsme zrealizovali další rozšíření funkcí a uživatelského komfortu pro investory a zvláště pro dodavatele v kombinaci se zahájením poskytování financování faktur v měně EUR.

Investoři

Společnost Money Store s.r.o. patří se svými soustavnými investicemi od roku 2003 do skupiny spolehlivých finančních institucí na českém nebankovním trhu. Pečlivou správou portfolia si vytvořila základní podmínky pro rozvoj svých aktivit v oblasti nebankovních služeb. Společnost prošla náročným řízením u České národní banky (ČNB) a získala potřebné licence (poskytovatel nebankovního úvěru a poskytovatel platební služby malého rozsahu). V průběhu roku 2020 došlo k výraznému nárůstu obratu financování pohledávek, viz. např. https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/na-proplaceni-faktury-stacilo-17-...

Na kterých trzích produkt funguje?

Služba je plně etablována na českém trhu, spustila financování faktur v EUR a plánuje expanzi v rámci EU.

Facebook https://www.facebook.com/proplat.to/
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/moneystore/