PlatímPak: Nakupujte hned, PLAŤTE PAK. Zboží máte k dispozici hned a platit můžete až za 30 dní, a to zcela zdarma.

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelTrien
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.platimpak.cz
Okruh uživatelů

Pro všechny, kteří nakupují na internetu a chtějí platit až po dodání zboží nebo služby.

Počet uživatelů 10.525,00
Základní charakteristika

Jak už název napovídá, PlatímPak je služba umožňující zákazníkům nakupujícím online vyzkoušet objednané zboží nebo službu a zaplatit až později. Služba je zdarma, jedná se tedy o bezplatnou alternativu vůči dobírce. Službu poskytuje Equa bank, od 1. ledna 2022 došlo ke sloučení Equa bank a.s. a Raiffeisenbank a.s., jde tak o bankovní službu. Mohou ji ale využívat jak klienti Equa banky, tak i ti, kteří doposud klienty nejsou. Zákazníci si s PlatímPak mohou odložit platbu až do výše 25 000 Kč na jeden nákup, a to na 30 dnů, bez úroku nebo poplatků. Pokud jim nebude vyhovovat jednorázové zaplacení, mohou si zažádat o převedení na pravidelné měsíční splátky. Je to jednoduché a rychlé jako platba kartou nebo bankovním převodem.

Video
See video
Co je na produktu inovativního?

Odložená platba poskytovaná bankou
PlatímPak je službou, kterou od 1. ledna 2022 nabízí společnost Raiffeisenbank a. s., a to v důsledku sloučení Equa bank a.s. a Raiffeisenbank a.s. Osobní údaje zákazníků jsou chráněny podle bankovních standardů.

Rychlost vyhodnocení
S PlatímPak probíhá vyhodnocení žádosti v desítkách vteřin a bez nutnosti dokládání jakýchkoli dokladů. Vše je online, jednoduché a rychlé.

Výše odložené platby
Zákazníci hradí své online nákupy s PlatímPak až do výše 25 000 Kč na jeden nákup - to platí pro všechny uživatele stejně.

Služba je zcela zdarma
Zákazník do 30 dnů neplatí nic navíc a využívá službu zdarma tedy bez úroků nebo poplatků. V případě prodlení 30 dnů po splatnosti dostává zákazník písemnou upomínku s poplatkem 499 Kč. Na datum splatnosti a případné prodlení je zákazník opakovaně upozorněn.

Možnost převedení na pravidelné splátky
Pokud zákazníkovi nevyhovuje splacení částky do 30 dnů, může si ji rozložit do pravidelných měsíčních splátek s předem domluveným úrokem.

Náklady pro uživatele

Zcela zdarma do 30 dnů, tedy bez úroků nebo poplatků.

Fáze vývoje

Během prvního roku spuštění 2020 probíhalo napojení na e-shopy prostřednictvím platformy Shoptet. V roce 2021 přibyla možnost implementovat službu prostřednictvím napojení na API. Zároveň byla v roce 2021 zahájena spolupráce PlatímPak s platebními bránami ComGate a ThePay.

Investoři

Equa bank a.s. od 1. ledna 2022 sloučená s Raiffeisenbank a.s.

Na kterých trzích produkt funguje?

ČR