Zprávy

Mobil při sportu? Dle průzkumu nejčastěji na kolo a turistiku

On-line aplikace | 24. srpna 2016 - 13:22 | Vladimír Michna, Zuno banka
Lidé jsou čím dále více zvyklí využívat mobilní aplikace a to i při sportu. Nejčastěji jsou na sociálních sítích, používají také sportovní aplikace. Ukázal to srpnový průzkum společnosti NMS pro banku Zuno.

ČSOB Pojištovna už nabízí i pojištění hobby dronů

Neživotní pojištění | 18. srpna 2016 - 11:11 | Petr Milata, ČSOB Pojišťovna

ČSOB Pojišťovna se v posledních letech zaměřila mimo jiné na nabídku pojištění v oblasti letectví. Po úspěšném zavedení havarijního pojištění dronů registrovaných na Úřadu pro civilní letectví v loňském roce nezůstává pojišťovna pozadu ani letos. Od začátku letošního roku je možné pojistit i neregistrované drony pro soukromé účely, a to jak proti poničení a havárii, tak i proti krádeži.

Počet úrazů dětí začátkem školního roku roste

Životní pojištění | 18. srpna 2016 - 10:52 | Jana Náchodská, Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny každoročně zaznamenává zvýšení počtu dětských úrazů na začátku školního roku. Ve srovnání s prázdninami jich loni bylo téměř o pětinu více. Nejvíce narostl počet úrazů dětí ve věku od 11 do 14 let, a to o více jak polovinu. Začátek školního roku tak pro děti bývá nejrizikovějším obdobím v roce.

Češi si mezi sebou v drobných půjčkách rozpůjčují 11 miliard ročně, stovky miliónů si ale nevrá …

Úvěry | 15. srpna 2016 - 9:23 | Kristýna Havligerová, Česká spořitelna

Jedním z druhů nebankovních půjček je půjčování drobných částek do 1 000 Kč mezi přáteli, rodinnými příslušníky nebo kolegy. Jsou obvykle bez úroků, ale mají jedno velké riziko, a to nevrácení peněz. Ročně tak může jít až o stovky miliónů korun. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala zpracovat Česká spořitelna společností NMS Market Research. Alespoň několikrát ročně půjčí svým známým menší částku polovina dospělých Čechů, nejčastěji je to mezi 300 a 500 Kč. Více si mezi sebou půjčují mladší lidé, ve věkové skupině 18 – 24 let si alespoň někdy půjčily dvě třetiny respondentů. Malé půjčky mezi známými jsou také běžnější mezi lidmi s vysokoškolským vzděláním a ve větších městech. Podle odhadů České spořitelny se takto rozpůjčuje celkem 11, 4 mld. Kč za rok.

Pouze 1 z 10 Čechů si na dovolenou zabalí vše potřebné. Přes 80% z nás zapomíná

Účty | 12. srpna 2016 - 16:44 | Ondřej Hubatka, GLS Czech Republic

Zjištění, že v zavazadlech není zabaleno vše potřebné k bezproblémovému užití dovolené, občas zažívá 81 % Čechů. Více jak čtvrtině z nás (28,2 %) se to stává pravidelně každý rok. Nejčastěji zapomínáme osobní kosmetiku, oblečení a elektroniku. Zatímco u žen převládá zapomenutá kosmetika (51,1 % případů) u mužů to je spíše oblečení (42,9 %), ale výjimkou nejsou ani zubní kartáčky. Uvedené údaje vycházejí z červencového průzkumu přepravní společnosti GLS. Dotazovaní také uvedli, že téměř každý čtvrtý (23,6 %) by využil možnosti nechat si poslat zapomenutou věc přímo na dovolenou.

Za svatby utrácíme čím dál méně

Úvěry | 12. srpna 2016 - 16:30 | Markéta Dvořáčková, Equa bank

Češi nejvíce šetří na vzpomínkových materiálech, později toho litují. Zatímco v 70. letech byli Češi ochotni utratit za svatbu až šestinásobek průměrného platu, dnes na svatbách významně šetří. Průměrně za tuto životní událost v posledních šesti letech zaplatí jen dvojnásobek průměrné mzdy. Ti, kteří svatbu teprve plánují, za ní chtějí utratit ještě méně, a to pouze 1,7 násobek stávajícího průměrného platu. Nejvíce přitom Češi při svatbách šetří na vzpomínkových materiálech (videozáznamy, fotografové), na počtu pozvaných hostů a na svatební cestě. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který byl realizován v letošním červenci.

Oblíbenost stavebního spoření stále stoupá

Stavební spoření | 26. července 2016 - 15:01

Více než 35 % respondentů považuje v současné době za zajímavé sjednat si stavební spoření. Zájem o stavební spoření tak opět roste, především díky zhodnocení, které je mezi zajištěnými produkty nejvyšší na trhu.

Češi i Slováci podceňují pojištění bydlení

Neživotní pojištění | 25. července 2016 - 14:33

26 % Čechů a 20 % Slováků nemá sjednané pojištění svého bydlení, přestože má velká část z nich osobní zkušenost s vykradením své nemovitosti či s prasklým potrubím. Ukázal to aktuální reprezentativní průzkum společnosti AXA, jehož cílem bylo zmapovat postoj obyvatel obou zemí k pojištění bydlení.

Podnikatelé srší optimismem.

Podnikatelé | 20. července 2016 - 13:27

Index očekávání firem, který ČSOB čtvrtletně zjišťuje mezi malými a středními podnikateli, dosáhl ve druhém čtvrtletí letošního roku historicky nejvyšší hodnoty +31,4 bodu. V mezikvartálním srovnání stoupl o 17,2 bodu. Nárůst na rekordní úroveň podpořily všechny jeho dílčí části. Nejvýrazněji se na výsledku projevil očekávaný vývoj poptávky.

Celkem: 21226