Zprávy

Převrácený automobil uvěznil čtyřčlennou posádku

Životní pojištění | 15. září 2014 - 12:11 | Česká pojišťovna
Dvě ženy a dvě malé děti uvízly ve vozidle, které skončilo na střeše v příkopu. Ocenění Gentleman silnic, které už deset let uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR za záchranu lidského života, rychlou reakci a odvahu, dnes v Plzni převzala Martina Andrlíková z Domažlic. Titul tak poprvé putuje na Chodsko. Paní Andrlíková pomohla při záchraně čtyřčlenné posádky osobního automobilu, a to včetně dvou dětí ve věku 3 a 5 let.

ČSOB záleží na tom, aby podnikatelé mohli růst

Podnikatelé | 15. září 2014 - 11:57 | Pavla Hávová, ČSOB

V první polovině září odstartuje kampaň ČSOB zaměřená na podnikatelské úvěry pro menší firmy a podnikatele. Kampaň si klade za cíl oslovit klienty i neklienty, kteří chtějí rozvíjet své podnikání a nabídne možnost využít ČSOB Rychlý úvěr na podnikání se speciálním benefitem ve formě odpuštění úroků v druhé polovině splácení. Motto kampaně zní: „Podporujeme růst vašeho podnikání.“

Pojistěte si invaliditu – z FLEXI životního pojištění můžete dostat dvakrát víc

Životní pojištění | 15. září 2014 - 11:33 | Jana Jirásková, Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny vyplatí dvakrát víc klientovi, který se v důsledku úrazu stane plně invalidním. Speciální akce se týká každého, kdo si v období od 15. září 2014 do 30. listopadu 2014 sjedná FLEXI životní pojištění s rizikem invalidity III. stupně. Pojišťovna tak pokračuje v upozorňování na závažné životní situace. Akci tentokrát podpoří také reklamou v televizi a na internetu.

Češi nejsou zajištěni pro případ výpadku svého příjmu

Životní pojištění | 12. září 2014 - 13:48 | Česká pojišťovna

40 % Čechů by v případě dlouhodobější pracovní neschopnosti vydrželo s úsporami pouze jeden měsíc. Kterých krizových životních situací se Češi obávají nejvíce? Z nedávno realizovaného průzkumu České pojišťovny vyplývá, že jde především o strach ze závažných onemocnění, ztráty příjmu či trvalé invalidity. Alarmující přitom je, že téměř třetina dotázaných není proti těmto fatálním rizikům nijak pojištěna a jednoduše spoléhá na pomoc svých nejbližších.

Rozvoj českých firem stojí na bankovních úvěrech

Úvěry | 12. září 2014 - 13:32 | Pavla Hávová, ČSOB

Více než polovina firem se neobejde bez bankovního úvěru. Zatímco u firem s obratem do 100 milionů korun potřebuje úvěr jen necelá třetina z nich, u subjektů blížících se k jedné miliardě tržeb už je to skoro 60 procent. Vyplývá to z údajů společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. ČSOB na jejich potřeby reaguje akční nabídkou, kdy u Rychlého úvěru na podnikání odpustí při řádném splácení úrok v druhé polovině splácení.

Spotřebitelé i firmy začínají utrácet

Podnikatelé | 11. září 2014 - 12:18 | Miroslav Singer, Česká národní banka

V debatě o měnové politice, naší i třeba kolegů ve Fedu, BoE či ECB, se stále opakuje pochybnost o tom, zda spotřebitelé i firmy skutečně v podmínkách cenového poklesu a velmi nízkých či nulových úrokových měr odkládají či zdržují spotřebu a investice.

Leasing v Evropě i v ČR podle manažerů poroste

Leasing | 10. září 2014 - 13:41 | Pavel Hálek, Česká leasingová a finanční asociace

Mezi manažery předních evropských leasingových společností roste optimismus, pokud jde o nejbližší vývoj trhu. Vyplývá to z ankety European Business Confidence Survey provedené Federací evropských leasingových asociací (Leaseurope) v polovině letošního roku ve spolupráci s agenturou Invigors EMEA. V anketě vyjádřilo 90 % respondentů názor, že během příštích šesti měsíců bude evropský leasingový trh růst. Na přelomu loňského a letošního roku přitom na stejnou otázku odpovědělo kladně 74 % dotázaných. Jestliže tehdy předpokládalo pokles trhu 10 % oslovených manažerů, nyní jsou to pouhá 2 %.

Malé interview s výherkyní 2. místa v letošním hlasování Zlaté koruny

10. září 2014 - 11:04 | František Štainc, Zlatá koruna

Druhým nejpřesnějším tipem, pokud jde o počet účastníků hlasování v letošní Zlaté koruně, se může pochlubit Sofie Hozáková (42 let) z Prahy. Její tip 100 953 odevzdaných hlasů byl o pouhých 53 hlasů vyšší, než byl oficiální součet. Dnes už se paní Hozáková těší z ceny za druhé místo, kterou je mobilní telefon Samsung Galaxy S5 od partnera soutěže Zlatá koruna společnosti Samsung. O své zážitky z hlasování a ze zasloužené výhry se s námi podělila v malém rozhovoru, který nyní zveřejňujeme.

Zuno garantuje snížení úroku při refinancování

Úvěry | 10. září 2014 - 9:00 | Vladimír Michna, ZUNO

Online banka Zuno, jediná banka bez fyzických poboček v Česku a na Slovensku, přichází s garantovanou nabídkou sníženého úroku při refinancování nevýhodné půjčky. Výměnu lze provést zcela online, bez návštěvy pobočky a bez nesmyslných poplatků.

Celkem: 20653