Zprávy

MONETA Money Bank přichází s novým architektonickým řešením poboček

Účty | 26. dubna 2017 - 10:38 | Lucie Leixnerová MONETA Money Bank
Pobočky MONETA Money Bank získají zcela nový design, který navrhlo studio 3070. Klientům nabídnou mnohem větší komfort a rychlejší obsluhu s důrazem na zachování diskrétnosti. První z nich je otevřena na Nových Butovicích. Většina poboček banky se dočká nového vzhledu v průběhu tří let. S novým konceptem přichází banka rok poté, co změnila jméno a vstoupila na Burzu cenných papíru Praha.

Průzkum PČS: Vliv vážných životních situací na stabilitu rodiny

Životní pojištění | 25. dubna 2017 - 14:10 | Redakce

Až o osm tisíc korun měsíčně méně – to je nejčastější důsledek vážných životních situací, jako jsou vážné nemoci a úrazy, péče o nemohoucího člena rodiny či smrt partnera. Finanční potíže pak lidé řeší uskromněním se, ale ve velké míře musí sáhnout do naspořených peněz, brát si půjčky či prodávat majetek. V těžkých chvílích se obracejí na někoho o pomoc, většinou na členy rodiny a přátele. Nejčastěji mile překvapují vlastní děti. Vážné životní situace často vedou ke ztrátě zaměstnání a nutnosti hledat nový způsob obživy. Bývají také zatěžkávací zkouškou partnerských a rodinných vztahů – problematické vztahy ji nevydrží a ty harmonické naopak utuží. To jsou výsledky letošního průzkumu agentury Ipsos u lidí, kteří v posledních pěti letech vážnou životní situaci zažili, pro Pojišťovnu České spořitelny.

Přichází renesance úvěrů ze stavebního spoření?

Stavební spoření | 21. dubna 2017 - 12:18 | Roman Bečička, úvěrový analytik Broker Trust

Jsou úvěry ze stavebního spoření opět v kursu? Podle základních ukazatelů vývoje stavebního spoření na stránkách Ministerstva financí celkový objem aktuálně poskytnutých úvěrů mírně klesá. Údaje Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS), které uvádějí objemy nově poskytnutých úvěrů, ale naopak ukazují, že k renesanci dochází. S ohledem na aktuální změny v legislativě a regulaci je pravděpodobnější, že úvěry ze stavebního spoření, především nezajištěné, mají potenciál pro další růst. Stavební spořitelny to vědí a snaží se svoji produktovou nabídku a různé akce přizpůsobit potřebám trhu.

Tour de Fleet 2017 startuje 20. dubna

13. dubna 2017 - 7:00 | Redakce

Také v letošním roce pořádá časopis FLEET firemní automobily sérii setkání provozovatelů a dodavatelů firemních vozových parků pod názvem Tour de Fleet 2017. Značka Tour de Fleet vznikla v roce 2015, takže letošní ročník je již třetí v pořadí.

I s cukrovkou lze sjednat životní pojištění, nemoc ho ale může prodražit či omezit

Životní pojištění | 12. dubna 2017 - 15:44 | Dušan Šídlo, pojistný analytik společnosti Broker Trust

V Česku žije téměř 930 tisíc diabetiků a jejich počet stoupá. Organismus lidí s cukrovkou není schopen udržet koncentraci glukózy v krvi v normálních mezích, což může vést k poškození tkání a orgánů, například očí, ledvin, nervů či cév. Rozlišujeme mezi diabetem prvního typu, což je autoimunitní onemocnění, a častějším diabetem druhého typu, který bývá spojován s nezdravým životním stylem – především obezitou, nadměrným kouřením, pitím alkoholu či stresem. Na 14. duben připadá Světový den monitoringu diabetiků, jehož motivem je mimo jiné zlepšení a usnadnění života lidí trpících touto nemocí. Jaké možnosti a omezení mají diabetici v oblasti životního pojištění?

Martin Brix ze společnosti LeasePlan ČR se stal Finančním ředitelem roku 2016

11. dubna 2017 - 10:25 | Redakce

Finančním ředitelem roku 2016 se stal Martin Brix z firmy LeasePlan Česká republika, tuzemské pobočky vedoucí společnosti v oblasti správy podnikových automobilových flotil. Odbornou anketu každoročně pořádá Klub finančních ředitelů (CFO Club).

Global Money Week Czech 2017 - závěrečná zpráva

6. dubna 2017 - 12:50 | yourchance o.p.s.

Odbornou konferencí „Systémové změny ve finančním vzdělávání“ vyvrcholil 3. 4. 2017 Global Money Week, Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti. Národními organizátory byly společnosti yourchance o.p.s. a EFPA ČR. Záštitu převzalo MŠMT a MF ČR. Celá akce se konala s podporou ČNB. Finančními partnery byly společnosti ČSOB, KFP a Partners Financial Services. Na konferenci vystoupila celá řada odborníků, kteří reflektovali dosavadní výsledky finančního vzdělávání a představili přítomným kroky, které se v této oblasti budou dít. Apel, který se setkal s významnou podporou publika, zazníval zejména ke dvěma klíčovým tématům. Prvním z nich byla revizi rolí jednotlivých zapojených subjektů, vzájemná informovanost a koordinace kroků, nejen horizontálně na úrovni ministerstev, ale zejména vertikálně směrem ke školám a učitelům; druhým bylo nalezení způsobu, jak efektivně komunikovat s rodiči, čímž by se dosáhlo jisté formy vzdělávání dospělé populace. Obě tyto výzvy vyslyšeli organizátoři Global Money Week a stanovili je jako jednu ze svých priorit do doby konání příštího ročníku GMW. Zároveň také prezentovali výsledky GMW za rok 2017.

Zájem Čechů o hypotéky od začátku roku dál roste. …

Hypotéky | 5. dubna 2017 - 7:00 | Redakce

UniCredit Bank snižuje sazby u hypotečních úvěrů. Jednoleté fixace nově začínají od 1,29 % p.a., populární pětiletá fixace od 1,69 % p.a. UniCredit Bank reaguje na rostoucí zájem Čechů o financování bydlení. Ten od začátku roku podpořilo i zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték, které platí od začátku dubna.

10 nejčastějších finančních prohřešků: Najdete se v nich i vy?

28. března 2017 - 7:03 | pujcka.co

Chybovat je lidské, avšak zapotřebí je se z chyb ponaučit. Opakování především finančních prohřešků vás totiž může stát hodně peněz. Jakých nejčastějších finančních chyb se Češi dopouští?

Celkem: 21318