Zprávy

Pět tipů, jak platit na dovolené

Karty | 23. června 2016 - 17:26
Dovolená je čas, kdy chceme mít co nejméně starostí. Abyste si tento čas užili bez starostí, přinášíme rady, jak co nejefektivněji vybírat hotovost, jak vyřešit případnou ztrátu nebo krádež karty.

Tip pro podnikatele: Služby virtuální sídlo firmy v Praze a založení nové s.r.o.

Podnikatelé | 20. června 2016 - 2:00

Službu virtuální sídlo firmy v Praze nabízí řada firem. Klienti si mohou vybrat z nejrůznějších balíčků služeb. Někteří zákazníci využijí široké portfolio služeb - od přebírání vzkazů a korespondence, přes její skenování až po vedení účetnictví. Jiným postačí pouhé zajištění adresy pro potřeby obchodního rejstříku. Specializované firmy pomohou svým klientům i se založením s.r.o. a v průběhu její činnosti jí zajišťují veškerou administrativu. Podnikatelé se tak mohou naplno věnovat svému podnikání a nemusí ztrácet svůj drahocenný čas.

Optimismus zaměstnavatelů bude ve 3. čtvrtletí stejně silný jako doposud

17. června 2016 - 11:08

Společnost Manpower Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu „Manpower Index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2016. Náborové tempo zpomaluje zpracovatelský průmysl a velké firmy obecně. Zrychluje se nábor ve službách, stavebnictví a zemědělství. Roste optimismus malých firem.

Některé situace by člověk opravdu nečekal

Neživotní pojištění | 14. června 2016 - 11:50

Máte pojištění odpovědnosti a myslíte si, že když vytopíte sousedy, uhradí škodu pojišťovna? Můžete se také mýlit. Záleží totiž na tom, jak k úniku vody dojde. Pojišťovny rozlišují např. mezi tím, jestli vám jednoduše jen přeteče vana či umyvadlo, nebo třeba praskne trubka ve zdi. I když je výsledek stejný – naštvaní sousedi a škody a za tisíce – na každou z nehod se vztahuje jiné pojištění.

Kvalitní správa dělá z investiční nemovitosti výhodný druh podnikání

10. června 2016 - 10:14

Odborníci na realitní trh se shodují, že nákup nemovitosti za účelem pronájmu je dlouhodobě nejspolehlivějším a nejvýnosnějším uložením peněz. Úspěch takové investice však záleží na mnoha faktorech a ne každý koupený byt musí nutně přinášet zajímavé výnosy. Správným výběrem a výhodnou koupí investice do nemovitosti zdaleka nekončí, ale spíše začíná. Investiční byt bude vydělávat, jen pokud bude dobře a dlouhodobě pronajat solidními nájemníky.

Školáci čekají za vysvědčení peníze a elektroniku

2. června 2016 - 11:50

České děti čeká za pár týdnů konec školního roku a většina z nich očekává, že za dobré výsledky bude odměněna. 70 % školáků počítá s tím, že dostanou peníze nebo elektroniku. Rodiče přiznávají, že na všechno nebudou mít peníze.

Na zlato dosáhlo 14 bank a pojišťoven

31. května 2016 - 21:02

Na galavečeru Zlaté koruny v TOP Hotelu Praha se udílely ceny v 19 soutěžních kategoriích. Nejspokojenější z bank může být Fio banka, která si odnesla čtyři Zlaté a čtyři Bronzové koruny. Mezi pojišťovnami se o první příčku dělí Kooperativa a Allianz.

Hlasování veřejnosti Zlaté koruny 2016 kralují Equa bank a mBank

23. května 2016 - 9:00

Ve finálovém „rozstřelu“ největší finanční ankety v České republice, v Ceně veřejnosti Zlaté koruny 2016, obhájila loňské vítězství Equa bank. Její Běžný účet těsně zvítězil nad mKontem od mBank. Na bronzovou příčku hlasující pasovali Kreditní kartu Cetelem. V Ceně podnikatelů zvítězily také účty, dokonce od stejných bank, ale v opačném pořadí - první od mBank, druhý od Equa bank. Vítěznou podnikatelskou trojici uzavírá podnikatelský účet od Fio banky.

Novinky, které to mladým rodinám usnadní s financemi

16. května 2016 - 13:47

Mladé rodiny to s financemi většinou nemají lehké. Pro rodiče (i jejich děti) nicméně začalo v letošním roce platit několik novinek, které po finanční stránce jistě ocení. „Změny rodinám usnadní mimo jiné nakládání s penězi ze stavebního spoření, umožňují založení doplňkového penzijního spoření pro děti nebo zvýší daňové úlevy,“ vypočítává Dušan Šídlo, analytik společnosti Broker Trust. Podívejte se na přehled aktuálních změn.

Celkem: 21211