Zprávy

Nový zákon omezil možnosti živnostníků a podnikatelů při žádosti o úvěr

Úvěry | 19. ledna 2017 - 9:48 | Roman Bečička, úvěrový analytik společnosti Broker Trust
Nový zákon o spotřebitelském úvěru, který platí od loňského prosince, má podle zákonodárců především ochránit spotřebitele, aby se nevědomky nezadlužil více, než by byl schopen splácet. Některým skupinám spotřebitelů se tak sníží dostupnost úvěrů, a to včetně hypoték. Na problémy mohou u některých bank narazit i podnikatelé či živnostníci.

ČSOB sestavila žebříček nejvýkonnějších fondů roku 2016. …

Podílové fondy | 17. ledna 2017 - 16:58 | Redakce

Ačkoliv průměrný výnos korunových otevřených fondů ČSOB dosáhl v loňském roce 1,65 %, celkem čtyři ČSOB fondy meziročně překonaly hranici 10procentního růstu.

Zákon o spotřebitelském úvěru - často kladené otázky

Úvěry | 16. ledna 2017 - 14:45 | Ing. Miroslav Škvára, MBA

Seriál Zlaté koruny o spotřebitelských úvěrech se blíží ke konci. V posledním, pátém, díle budeme odpovídat na často kladené otázky, které jsme v průběhu seriálu dostali od našich čtenářů a spolupracovníků. Článek byl připraven ve spolupráci s Ing. Miroslavem Škvárou, MBA a společností VECTOR Certifikace.

Češi mají pojistné podvody v oblibě. Kolik podvodů odhalili pojišťovny v loňském roce? …

13. ledna 2017 - 16:01 | Dávid Fogad, Zlatá koruna

Podvádění se v České republice stále těší nemalé oblibě. Výjimkou není ani oblast pojištění. Pojistné podvody jsou navíc společností často vnímány jako akceptovatelné a v některých případech podvodníci svým "úspěchem" dokonce vzbuzují uznání a obdiv u svého okolí. Zlatá koruna na základě dat od pojišťoven Allianz, Generali, Kooperativa, ČPP, Uniqa a Česká pojišťovna sestavila ucelený přehled odhalených pojistných podvodů za rok 2016.

Polovina Čechů si na zimní dovolenou sjedná pojištění

Neživotní pojištění | 11. ledna 2017 - 11:24 | Redakce

Pokud už Češi v zimě vycestují na zahraniční dovolenou, nejčastěji volí k rekreaci hory (42,6 %). Více než deset procent (konkrétně 10,8 %) respondentů uvedlo, že jezdí na hory i k moři. Polovina lidí se do zahraniční také pojistí, nehledě na to, zda míří za mořem či sněhem (47,8 %). Vyplývá to z průzkumu ČSOB.

Co se mění v hypotečním financování „koupě“ družstevního bytu

6. ledna 2017 - 14:49 | Jiří Kryl, hypoteční analytik společnosti Broker Trust

Loňský rok lze oprávněně nazvat rokem „revolučních“ změn v oblasti poskytování úvěrů na bydlení i samotného pořízení bydlení. Mediálně nejvíce diskutovaným tématem je zejména zlepšení podmínek pro předčasné splacení úvěrů na bydlení, které přinesla novela zákona o spotřebitelském úvěru, účinná od loňského prosince. K významným změnám ovšem došlo i v produktové nabídce hypoték na pořízení družstevního bytu s následným převodem do osobního vlastnictví.

Chystáte se na hory do zahraničí? Pozor na podvodníky!

Neživotní pojištění | 3. ledna 2017 - 17:19 | Redakce

Pokud se chystáte na zimní dovolenou do Alp, neměli byste zapomínat, že místní lyžaři jsou často zkušenější než Češi – a to nejen ve sjezdu. Zatímco v České republice se začaly soudy o odškodnění za fyzickou a psychickou újmu skutečně rozmáhat až během několika posledních let, obyvatelé ze západních zemí měli už několik desetiletí na to, aby se této praxi naučili. V mnohých případech jsou v právu, existují ale i skupinky podvodníků, které využívají lidské nevědomosti.

PF 2017

29. prosince 2016 - 9:00 | Redakce

Zlatá koruna Vám i v roce 2017 bude přinášet aktuální informace o těch nejlepších finančních produktech. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vás v již 15. ročníku soutěže Zlatá koruna.

Klienti Kooperativy můžou mít klidnější svátky

Neživotní pojištění | 22. prosince 2016 - 14:30 | Redakce

Kooperativa ke konci roku pravidelně eviduje nárůst ničivých požárů v bytech. Pro letošní období Vánoc a Silvestra proto pro své klienty, kteří mají sjednané pojištění domácnosti, nemovitosti nebo odpovědnosti v běžném občanském životě, připravila další zvýhodnění parametrů pojistné ochrany. A to pro případy, že klienti Kooperativy způsobí škodu někomu jinému, ale i pro škody v jejich vlastní domácnosti nebo nemovitosti.

Celkem: 21284