Zprávy

VIDEO: Jan Mühlfeit: Ani MŠMT nezabránilo českým studentům se něco naučit

27. ledna 2015 - 12:24 | DV
Jan Mühlfeit na Fóru Zlaté koruny na téma Konkurenceschopnost. Jan Mühlfeit v roce 1986 ukončil studium na ČVUT v oboru informační technologie a před vstupem do Microsoftu pracoval ve veřejném sektoru jako programátor a správce informačních systémů. Do Microsoftu nastoupil v roce 1993 a v roce 1998 byl jmenován generálním manažerem pro ČR. V roce 2000 se stal regionálním ředitelem Microsoftu pro východní Evropu a v roce 2002 byl povýšen na viceprezidenta.

VIDEO: Andrej Babiš: Proč v Evropě necháváme peníze?

22. ledna 2015 - 11:29 | DV

Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí ČR, na Fóru Zlaté koruny na téma Konkurenceschopnost.
Andrej Babiš absolvoval obchodní fakultu VŠE v Praze, směr zahraniční obchod. Pracoval v PZO Chemapol Bratislava a poté PZO Petrimex. V roce 1993 založil společnost Agrofert a tento holding v současné době zahrnuje dvě stě společností v Česku, na Slovensku, Maďarsku, Polsku, Nizozemsku a Německu. Vlastní vydavatelskou firmu AGF Media a od roku 2013 mediální koncern MAFRA. V roce 2013 byl zvolen za hnutí ANO, jehož je předsedou, poslancem Parlamentu ČR. V roce 2014 byl jmenován ministrem financí a místopředsedou vlády.

Drtivá většina Čechů se před jízdou nedotkne alkoholu

Neživotní pojištění | 28. ledna 2015 - 12:02 | DV

Pojišťovna Generali provedla průzkum mezi českými řidiči, ze kterého vyplývá, že skleničku před jízdou nebo dokonce při ní si nikdy nedalo 95 % držitelů řidičského oprávnění.

Kooperativa spouští revoluční technologii digitálního podpisu smlouvy

On-line aplikace | 26. ledna 2015 - 10:35 | DV

Kooperativa spouští provoz projektu vlastnoručního digitálního podpisu smluv, tedy podpisu s biometrickými vlastnostmi. Pojišťovna Kooperativa je tak jednou z prvních, která tuto technologii nabízí svým klientům na českém trhu. Vlastnoruční digitální podpis by měl nahradit standardní papírové smlouvy a procesy s ním spojené.

Kooperativa: Každá druhá domácnost a každý třetí rodinný dům jsou bez pojištění

Neživotní pojištění | 23. ledna 2015 - 11:10 | DV

Zdálo by se, že pojištění rodinného domu, bytu nebo domácnosti má již uzavřeno každý trochu prozíravý vlastník majetku. Podle statistik Kooperativy je ale téměř každá druhá domácnost a každý třetí rodinný dům bez pojištění.

Tři čtvrtiny klientů jejich banka nikdy ničím neodměnila

Účty | 23. ledna 2015 - 10:33 | DV

GE Money Bank v průběhu ledna provedla průzkum na vzorku 300 respondentů, z něhož vyplynulo, že tři čtvrtiny klientů nikdy od své banky nedostaly žádnou odměnu. V lednu GE Money Bank přišla na trh s novým účtem Genius bene+, který odměňuje klienty za jeho aktivní využívání každý měsíc částkou 50 korun.

Hospodářská komora ČR je proti opětovnému zvýšení základního kapitálu pro s.r.o.

Podnikatelé | 22. ledna 2015 - 11:11 | DV

Hospodářská komora ČR považuje za nepřijatelné zvýšení základního kapitálu firem s ručením omezeným, který je nyní ve výši 1 Kč. Podle ní, zvýšení základního kapitálu by narušilo podnikatelské prostředí a nepřispělo by k podpoře začínajících podnikatelů a konkurenceschopnosti firem.

Česká pojišťovna v roce 2014 odhalila pojistné podvody za 462 milionů korun

Neživotní pojištění | 21. ledna 2015 - 11:05 | DV

Detektivové České pojišťovny odhalili v loňském roce pojistné podvody za 462 milionů korun. O téměř 25 milionů korun překonali rekord z roku 2013. Důvodem je nejen reálný nárůst pokusů o pojistný podvod, ale také stále efektivnější vyšetřovací metody.

Nový portál Allianz zrychluje a usnadňuje likvidaci škod motoristů

Neživotní pojištění | 21. ledna 2015 - 10:55 | DV

Pojišťovna Allianz začala se svojí sítí smluvních servisů jako první na našem trhu používat portál CebiCom od společnosti Cebia. Portál nejen zrychluje, usnadňuje a zpřehledňuje komunikaci servisů s pojišťovnami při řešení pojistných událostí na vozidlech, ale především nahrazuje dosavadní složité a náročné vyřizování škod.

Celkem: 20841