Zprávy

Jak vybrat podílový fond? Sledujte a porovnávejte tyto ukazatele

Podílové fondy | 22. června 2017 - 13:03 | Michal Valentík, investiční ředitel společnosti Broker Trust
Rok 2016 se v oblasti investic nesl opět v pozitivním duchu a letošek v tomto kurzu pokračuje. Americké akciové trhy rostly již osmým rokem v řadě. Dluhopisové cenné papíry také předvedly zajímavé výnosy. To samé platí i pro otevřené podílové fondy, jejichž obliba stoupá. Podle zprávy ministerstva financí o vývoji finančního trhu v roce 2016 narostly loni prostředky v investičních fondech o 15,5 procenta na 532 miliard korun. Nicméně nic netrvá věčně a v budoucnosti určitě přijdou i léta, kdy si trhy projdou minimálně mírnou korekcí. Abychom tímto obdobím prošli optimálně, je dobré dát si pozor, do jakého fondu investovat. Existují totiž základní parametry, které se vyplatí znát, a vyvarovat se tak investic do nevhodných fondů.

Zákon o spotřebitelském úvěru – jak funguje přechodné období pro poskytovatele spotřebitelského …

Úvěry | 12. června 2017 - 11:44 | Ing. Miroslav Škvára, MBA

Náš seriál na téma spotřebitelských úvěrů bude v tomto již sedmém dílu zaměřen na první zkušenosti za období od 1.12.2016, kdy nabyl účinnosti zákon č. 257/2016 Sb., Tentokrát bude článek zacílen na poskytovatele spotřebitelských úvěrů.

15. ročník soutěže finančních produktů zná své vítěze

9. června 2017 - 8:21 | David Fogad, Zlatá koruna

Na galavečeru Zlaté koruny v TOP Hotelu Praha se udílely ceny v 19 soutěžních kategoriích. Mezi oceněnými se objevili jak zavedené produkty, tak čerstvé novinky na českém finančním trhu.

Finanční produkty a novinky, které se hodí rodičům

1. června 2017 - 7:00 | Broker Trust, a.s.

Mladé rodiny to nemívají s penězi jednoduché. V posledních letech se ale každoročně objevují novinky, které to rodičům ve chvílích, kdy přijde řeč na finance, alespoň částečně ulehčují. Určité výhody mohou čerpat jak v oblasti daní, stavebního spoření či úvěrů na bydlení. Rozšiřují se také možnosti, jak učit potomky hospodařit například s využitím speciálních bankovních kont pro děti.

Neztrácejte hlavu v dluzích. Refinancujte je a konsolidujte!

Úvěry | 23. května 2017 - 8:00 | www.pujcka.co

Výběr a sjednání půjčky je náročným a zdlouhavým procesem. Avšak i přes důkladné porovnání nabídek mohou být pro vás podmínky úvěru po pár letech splácení nevýhodné. Co v takové situaci dělat? Úvěr refinancujte.

Zájem o krátkodobé půjčky stále roste. Jaké nástrahy vás mohou překvapit?

Úvěry | 12. května 2017 - 8:00 | pujcka.co

O krátkodobé půjčky je mezi spotřebiteli velký zájem, proto své místo na finančním trhu tyto produkty jistě mají. Co je dobré o krátkodobých úvěrech vědět? Jaké nástrahy na spotřebitele při jejich sjednání čekají? A proč RPSN v tomto případě nehraje hlavní roli v parametrech?

Mráz fleetaře neodradil

Leasing pro podnikatele | 27. dubna 2017 - 15:13 | Redakce

Hosty prvního letošního Dne s Fleetem přivítal ve čtvrtek 20. dubna 2017 sníh a teploty kolem nuly. Ale fleetaři dokázali, že nejsou „z cukru“ a na tradiční celostátní setkání na Masarykově okruhu v čerstvě hokejově mistrovském Brně dorazili ve standardním počtu. Ranní pohled na zástupce automobilek odstraňujících z aut led a sníh byl pro tuto akci naprosto netradiční. Dny s Fleetem již zažily leccos: horké slunečné dny, bouřky, průtrže mračen i vichřice. Nyní došlo i na mráz...

MONETA Money Bank přichází s novým architektonickým řešením poboček

Účty | 26. dubna 2017 - 10:38 | Lucie Leixnerová MONETA Money Bank

Pobočky MONETA Money Bank získají zcela nový design, který navrhlo studio 3070. Klientům nabídnou mnohem větší komfort a rychlejší obsluhu s důrazem na zachování diskrétnosti. První z nich je otevřena na Nových Butovicích. Většina poboček banky se dočká nového vzhledu v průběhu tří let. S novým konceptem přichází banka rok poté, co změnila jméno a vstoupila na Burzu cenných papíru Praha.

Průzkum PČS: Vliv vážných životních situací na stabilitu rodiny

Životní pojištění | 25. dubna 2017 - 14:10 | Redakce

Až o osm tisíc korun měsíčně méně – to je nejčastější důsledek vážných životních situací, jako jsou vážné nemoci a úrazy, péče o nemohoucího člena rodiny či smrt partnera. Finanční potíže pak lidé řeší uskromněním se, ale ve velké míře musí sáhnout do naspořených peněz, brát si půjčky či prodávat majetek. V těžkých chvílích se obracejí na někoho o pomoc, většinou na členy rodiny a přátele. Nejčastěji mile překvapují vlastní děti. Vážné životní situace často vedou ke ztrátě zaměstnání a nutnosti hledat nový způsob obživy. Bývají také zatěžkávací zkouškou partnerských a rodinných vztahů – problematické vztahy ji nevydrží a ty harmonické naopak utuží. To jsou výsledky letošního průzkumu agentury Ipsos u lidí, kteří v posledních pěti letech vážnou životní situaci zažili, pro Pojišťovnu České spořitelny.

Celkem: 21325