Zprávy

Mýty o zákonu o prokazování původu majetku

5. prosince 2016 - 17:59 | Redakce
Na začátku prosince vstoupil v účinnost Zákon o prokazování původu majetku, který je jedním z klíčových opatření současné vlády pro boj s daňovou kriminalitou. Tento zákon výrazně rozšiřuje možnosti Finanční správy vypátrat nepřiznané a zatajené příjmy a následně je zdanit.

Zákon o spotřebitelském úvěru – jaké změny přináší poradcům?

Úvěry | 30. listopadu 2016 - 16:51 | Ing. Miroslav Škvára, MBA

Před námi je třetí díl seriálu Zlaté koruny o nadcházejících změnách v oblasti spotřebitelských úvěrů. V předchozích dílech jsme tuto tematiku detailně rozebrali jak z pohledu klientů, tak finančních společností jakožto poskytovatelů úvěrových produktů. Dnes budeme naši pozornost věnovat další důležité skupině a to finančním poradcům. I tenhle díl jsme připravili ve spolupráci s Ing. Miroslavem Škvárou, MBA a společností VECTOR Certifikace.

Výsledky studie finanční gramotnosti v ČR: Kde se lidé ve financích vyznají, s čím potřebují po …

29. listopadu 2016 - 16:39 | Redakce

- Největší podíl příjmů dokáží uspořit Pražané a Středočeši, nejmenší lidé na severu a východě Čech
- Nejobtížněji vycházejí s příjmy lidé z Moravskoslezského a Ústeckého kraje
- Na nenadálý výdaj jsou nejlépe připraveni lidé ve Zlínském kraji
- Nejvíce bankrotů prodělávají Karlovarští, ti jsou zároveň v oblasti financí nejsebevědomější
- Všichni ale shodně považují za důvěryhodný zdroj informací zejména své blízké a banku

Na vánoční dárky si každoročně půjčí milion Čechů. …

Úvěry | 28. listopadu 2016 - 14:20 | Ondřej Hubátka

Přes milión Čechů řeší nedostatek financí na nákup dárků pomocí spotřebitelských půjček. Nejen vánoční sezónu provázejí nabídky úvěrů, které se snaží spotřebitele zmást. V některých případech přicházejí poskytovatelé s fígly ve snaze vyzrát nad dlužníky. Nechat se zlákat na nízkou úrokovou sazbu se tak nemusí vyplatit. Také dosažení některých výhod se často stává nereálným, a to nejen z důvodu zpožděné úhrady splátky o jediný den, ale také třeba předčasným splacením dluhu.

Finanční produkty pro studenty. Vyplatí se, nebo je to jen nálepka?

23. listopadu 2016 - 13:17 | Ing. Miroslav Škvára, MBA, Broker Trust

Studentský účet, půjčka, nebo dokonce hypotéka. Na trhu je dnes možné narazit na řadu produktů, které svým názvem cílí přesně na studenty. Mladým lidem se dnes nicméně vyplatí porovnávat si podmínky i u běžných produktů, leckdy totiž narazí na výhodnější nabídku. Typickým příkladem jsou bankovní konta. V případě půjček zase není situace tak bezstarostná, jak reklamy inzerují. Ve chvílích, kdy si chtějí studenti půjčit peníze a nemají vlastní příjem, se zpravidla neobejdou bez toho, aby se za ně někdo zaručil.

Denní odškodné. Která pojišťovna zaplatí nejvíc za drobné úrazy?

Životní pojištění | 21. listopadu 2016 - 16:50 | Dušan Šídlo, Broker Trust

Úrazové pojištění slouží především jako zajištění pro vážné úrazy, které končí trvalými následky s tělesným poškozením vyšším než 10 procent. Součástí pojistek může být ale i krytí drobných úrazů, které se léčí třeba jen několik dnů či týdnů. „Zatímco smyslem pojištění trvalých následků úrazu je zajištění pro případ, že pojištěnec je dlouhodobě omezený v pracovní činnosti a je ohrožený jeho životní standard, u pojištění denního odškodného klienti očekávají především výplatu tzv. bolestného,“ říká Dušan Šídlo, pojistný analytik společnosti Broker Trust. Jak vyplynulo z porovnání existujících pojistných produktů, v nabídce na českém trhu existují v tomto ohledu výrazné rozdíly.

Zákon o spotřebitelském úvěru – jaké změny přináší klientům?

Úvěry | 15. listopadu 2016 - 16:58 | Ing. Miroslav Škvára, MBA

Vážení čtenáři, vítáme Vás u pokračování našeho seriálu o spotřebitelských úvěrech. Jeho druhý díl byl připraven ve spolupráci s Ing. Miroslavem Škvárou, MBA a společností VECTOR Certifikace. V minulém díle jsme se zaměřili na finační instituce, resp. poskytovatele úvěrových produktů a změny, které je s příchodem nové právní úpravy čekají. Dnes se na věc podíváme z pohledu klienta.

Nejvíce Čechů nakupuje dárky v listopadu, skoro pětina to nechává na dobu těsně před Vánoci …

14. listopadu 2016 - 17:37 | Martin Malý, FairCredit

Polovina Čechů nechává nákupy vánočních dárků na poslední dva měsíce v roce, přičemž 38 % nakupuje v listopadu. Skoro většina pak kopíruje dárky z předchozích let, případně se inspiruje v obchodech. Na dárky si letos půjčí jen slabá pětina respondentů.

Experti z ČSOB Asset Management a Fidelity International hodnotí jaký dopad na finanční trhy bu …

Obchodování s CP | 9. listopadu 2016 - 17:30 | Dávid Fogad, Zlatá koruna

Do jaké míry ovlivní nečekané vítězství republikánského kandidáta světovou ekonomiku? Jak budou reagovat trhy a co můžeme očekávat v najbližších měsících? Skutečně čeká svět až taková katastrofa anebo je nestabilita jenom projevem krátkodobé nejistoty investorů?

Celkem: 21268