Zprávy

Hypotéku v ČS vyřídíte i bez návštěvy pobočky; se vším klientům poradí osobní hypoteční specialista

Hypotéky | 15. srpna 2017 - 14:24 | Redakce
Klienti nyní mohou získat finance na bydlení online, třeba z pohodlí domova. Po celou dobu budou mít po ruce zkušeného poradce. Hypotéku mohou zájemci získat do 48 hodin

Polovina Čechů nemá životní pojištění. Lidé často nevědí, co ohrožuje jejich příjem …

Životní pojištění | 11. srpna 2017 - 11:44 | Redakce

Každý druhý Čech nemá životní pojistku, což je stále výrazně vyšší podíl než v západních zemích. Na štěstí spoléhají především ti, kteří jsou případnými nehodami, nemocemi a úrazy ohroženi nejvíce. Nepojištění jsou obzvlášť lidé s nízkými příjmy, značný počet Čechů hlavní smysl životního pojištění ani nezná. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Broker Trust.

Finanční zprostředkovatelé a poradci sjednali ve druhém čtvrtletí 2017 klientům finanční produk …

9. srpna 2017 - 13:57 | USFZ a AFIZ

Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) a Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky, z.s. (AFIZ, z.s.) vydávají společnou tiskovou zprávu o základních parametrech finančně poradenského trhu ČR ve druhém čtvrtletí roku 2017. Dodatečně uváděným údajem je počet nově obsloužených klientů, který v daném období dosáhl celkem 94 499 retailových i korporátních zákazníků.

Česko vs. Slovensko: Kde si mladá rodina půjčí od státu na bydlení výhodněji?

Úvěry | 7. srpna 2017 - 17:27 | Jiří Kryl, hypoteční analytik společnosti Broker Trust

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) od loňského dubna znovu poskytuje mladým rodinám úvěr na pořízení nového bydlení. Podporuje stát vlastní bydlení mladých rodin lépe v Česku, nebo na Slovensku a je o tyto úvěry vůbec zájem? Podívejme se na podmínky úvěrů obou zemí podrobněji.

Obliba studijních pobytů v zahraničí roste, Češi si na vzdělání svých dětí stále častěji půjčuj …

Úvěry | 18. července 2017 - 13:48 | Redakce

Jazykové studijní pobyty jsou mezi mladými Čechy stále populárnější. Nabízejí příležitost zlepšit se v jazyce, naučit se hospodařit s penězi i poznávat cizí kultury. Při pořízení pobytů ale musejí sáhnout hluboko do kapsy, půlroční pobyt za oceánem stojí i stovky tisíc korun. Studijní pobyty často financují rodiče, kteří ale mnohdy nemají k dispozici dostatek prostředků. Díky výhodným podmínkám stále více klientů využívá k jejich financování spotřebitelských půjček.

Sociálně odpovědné investování – utopie, ekoterorismus, nebo smysluplné zhodnocení?

Podílové fondy | 17. července 2017 - 17:32 | Michal Valentík, investiční ředitel společnosti Broker Trust

Na naší planetě žije díky technologickému pokroku a vědě stále více lidí. Zvyšuje se průměrný věk dožití, snižuje se úmrtnosti dětí, v rozvojových zemích dochází k populační explozi. Mezi lety 1990 a 2010 vzrostla světová populace z 5,3 na 6,9 miliardy lidí (nárůst o 30 %) a tento trend neustále pokračuje. Země však není nafukovací a má své přírodní limity, což si stále více uvědomuje především vyspělý svět. Mnoho investorů zde dnes hodnotí při výběru investic vedle klasických kritérií (ziskovost, zadluženost a podobně) i nefinanční ukazatele posuzující společenskou odpovědnost firem. Pro tento fenomén se vžily termíny sociálně odpovědné investování (SRI - Social Responsible Investment), popřípadě ESG (environmental, social and corporate governance).

Vývoj insolvencí v České republice za první pololetí 2017

13. července 2017 - 14:44 | Creditreform

Pokles insolvenčních návrhů se v prvním pololetí roku 2017 zpomalil. Vliv na to měl vývoj v měsíci červnu, kdy počet insolvenčních návrhů vzrostl jak u firem, tak u spotřebitelů.

Co si ohlídat u cestovního pojištění?

Neživotní pojištění | 4. července 2017 - 14:38 | Redakce

Češi podniknou ročně přes šest milionů zahraničních cest. Průzkumy pojišťoven a bank ukazují, že přibližně čtyři pětiny Čechů vyrážejí do ciziny s určitou formou cestovního pojištění – ať už jednorázového, nebo dlouhodobého. Pojišťovny pak ročně vyřídí více než 73 tisíc pojistných událostí z cestovního pojištění, převažují ty z léčebných výloh.

Sezóna dovolených a bytových zlodějů je tady. Jak se jim bránit?

Neživotní pojištění | 3. července 2017 - 10:59 | Redakce

Všichni se už těšíme na dovolenou a na prázdniny. Češi jsou národem turistů a objevovatelů – jen málokdo zůstává v létě v době volna doma. Abychom si opravdu mohli své dovolenkové zážitky užít a vrátit se příjemně odpočinutí, vyplatí se věnovat pozornost zabezpečení bytu před odjezdem. Přinášíme informace o aktuálních trendech mezi bytovými zloději, a také několik většinou jednoduchých doporučení, aby se Vašemu domovu vyhnuli.

Celkem: 21335