Zprávy

Manažerský informační systém v bankách

27. srpna 2014 - 14:51 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ
Manažerský informační systém (neboli MIS) je softwarovou nadstavbou, která zpracovává data standardních bankovních informačních systémů a která umožňuje sledovat bankovní činnosti z požadovaného úhlu pohledu.

Byl jsem jeho stín, řekl Michal Vaněček, když v Allianz přebíral ocenění Pomocná ruka zákona. …

27. srpna 2014 - 12:54 | Václav Bálek, Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna společně s Policií ČR dnes v Hradci Králové ocenila titulem „Pomocná ruka zákona“ Michala Vaněčka (32). Strojník z tamější fakultní nemocnice pomohl dopadnout násilníka, který si s nožem vynucoval peníze po obsluze jedné z královehradeckých heren. Díky jeho pohotové a promyšlené reakci zacvakla pouta na rukou zloděje pouhých deset minut po přepadení.

Letní bouřky doprovázené krupobitím již způsobily českým zemědělcům škody za stovky milionů kor …

Neživotní pojištění | 27. srpna 2014 - 11:59 | Česká pojišťovna

Letní bouřky doprovázené krupobitím devastují zemědělské plochy klientů České pojišťovny. Letos v takto velkém rozsahu již podruhé. Škody jsou
o to vyšší, že přírodní živel ničil zejména plodiny těsně před sklizní. První odhady vyčíslují škody až za hranici 350 milionů korun.

Česká spořitelna – penzijní společnost naplnila účastnické fondy. …

Penzijní spoření | 26. srpna 2014 - 12:20 | Helena Matuszná, Česká spořitelna

V srpnu 2014 se ČS penzijní společnosti podařilo dosáhnout u vyváženého i dynamického účastnického fondu hodnoty majetku přesahující 50 mil. Kč. V předstihu tak splnila zákonné požadavky kladené na každou penzijní společnost - do 2 let od získání licence k provozování účastnických fondů nashromáždit do každého z nich (kromě konzervativního) přinejmenším právě zmíněných 50 milionů Kč. Aktuálně ve vyváženém účastnickém fondu spravuje ČS penzijní společnost prostředky klientů přesahující 114 milionů Kč a v dynamickém účastnickém fondu 63 miliony Kč. Česká spořitelna – penzijní společnost má na trhu vůbec největší povinný konzervativní účastnický fond, spravuje v něm prostředky v hodnotě 927 milionů Kč.

Češi věří v budoucnost „stavebka“, roste zájem o spoření pro děti

Stavební spoření | 26. srpna 2014 - 12:17 | Rostislav Trávníček, ČMSS

Budoucnost stavebního spoření vidí lidé optimisticky. Vyplývá to z výzkumů ČMSS zpracovaných společností Ipsos, podle kterých si 68 % lidí myslí, že stavební spoření má v ČR budoucnost. Jejich nadšení potvrzuje i fakt, že pětina z nich jako důvod spoření uvádí zajištění dětí a vnoučat.

Bezkontaktní nálepku chtějí studenti na telefon. Více si jej hlídáme

Karty | 25. srpna 2014 - 12:43 | Pavla Hávová, ČSOB

Mobilní telefon – pro čtyři pětiny studentů ideální místo pro bezkontaktní nálepku. Jak vyplývá z průzkumu ČSOB, plných 57 % dotázaných studentů považuje nálepku jako vhodné řešení k platbám. Bezkontaktní nálepku by si na svůj mobilní telefon dalo 80 % studentů. „Významně tím převyšují průměr v celé společnosti, který činí pouze 69 %,“ dokazuje oblibu mobilních technologií u mladé generace Jana Opršalová, výkonná manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB. Použití mobilního telefonu se nabízí i z mnoha dalších důvodů. „Podle našich zjištění se jen 8 z 10 lidí domů vrátí pro peněženku, ale každý se vrátí pro zapomenutý mobilní telefon. Ztrátu telefonu také lidé zaregistrují rychleji než případnou ztrátu platební karty či peněženky,“ doplňuje Jana Opršalová.

DIGITALIZACE ZABÍJÍ BANKOVNÍ POBOČKY

On-line aplikace | 22. srpna 2014 - 12:53 | Vladimír Michna, ZUNO

Do roku 2020 bude 95 procent všech interakcí mezi klientem a bankou probíhat digitálně a banky v Evropě zruší 40 procent svých poboček. Proměna je iniciována samotnými zákazníky, kteří ji už teď vyžadují, říká zpráva mezinárodní konzultační společnosti Bain & Company.

Náklady spojené se školou považuje letos za vysoké více rodičů než loni

21. srpna 2014 - 13:20 | Cetelem

Zdražování školních pomůcek a vybavení vnímá 87 procent rodičů dětí, které navštěvují základní školu. Náklady spojené s jedním školním rokem přitom považuje za vysoké 63 procent rodičů, což je o pět procentních bodů více než loni. Údaje vyplývají z aktuálního průzkumu, který pro společnost Cetelem realizovala agentura STEM/MARK*. *

Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou

Neživotní pojištění | 21. srpna 2014 - 12:51 | Pavla Hávová, ČSOB

Až jednu miliardu korun proplatí pojišťovny ročně Čechům, kteří se zraní v cizině. Vyplývá to ze statistiky České asociace pojišťoven, která uvádí, že pojistnou událost související s léčebnými výlohami a úrazem v zahraničí hlásí ročně bezmála 70 tisíc českých turistů. Průměrné náklady na jednu pojistnou událost přitom například loni činily 12 000 Kč.

Celkem: 20619