Zprávy

POZVÁNKA: Evropa na rozcestí: Migrační krize

24. listopadu 2015 - 11:13 | DV
Do Evropy se valí čím dál tím více a více běženců a to hlavně ze Sýrie. Jedná se o uprchlíky v pravém slova smyslu nebo jsou to jen ekonomičtí migranti? Jak to ovlivní Evropu, může padnout Schengen? Evropa stojí před osudovou událostí, dostala se do pozice, ve které ještě nikdy nebyla. Studentské sdružení Roklen College Vás zve na diskusi pod záštitou pana Adolfa Beznosky a Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze na téma uprchlické krize.

Poslechněte si rozhovory ze IV. Mezinárodní konference EFPA ČR

18. listopadu 2015 - 16:27 | DV

Doposud největší konference Evropské asociace finančního plánování Česká republika, která se konala 30. 9. 2015 v Praze v OREA hotel Pyramida, přinesla zajímavou debatu na téma honorovaného poradenství, regulace trhu a tlaku na kvalitu a kvalifikaci finančních poradců. V hotelu Pyramida debatovalo po celý den na 260 účastníků o budoucnosti českého trhu finančního poradenství.

Přidejte se k největší soutěži o "finanční miss"

5. listopadu 2015 - 12:51 | DV

Který finanční produkt má letos nejhezčí křivky? Který toho nejméně sní nebo nejvíc vydělá? Podělte se o své zkušenosti a dejte hlas tomu nejlepšímu na webu www.zlatakoruna.info v největší anketě svého druhu. Pomozte svému favoritovi a sami se zapojte do soutěže o zajímavé ceny.

Výpis z účtu jako plnohodnotný doklad

Účty | 25. listopadu 2015 - 9:21 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ, a.s. Praha

Každá obchodní banka je povinna informovat svého klienta o provedených transakcích na jeho účtu prostřednictvím tzv. výpisů z účtů. Co musí takový výpis z účtu obsahovat a co znamená den valuty?

Dvě třetiny Čechů má zkušenost s rakovinou, polovina z nich ve své rodině

Životní pojištění | 24. listopadu 2015 - 10:07 | DV

Dvě třetiny Čechů má již zkušenost s rakovinou. Polovina z nich se s ní setkala přímo ve své rodině. Osobní zkušenost s touto nemocí značně zvyšuje i strach z ní – rakoviny se obává 75 procent Čechů. To jsou výsledky průzkumu společnosti STEM/MARK pro Pojišťovnu České spořitelny. Nejčastěji se lidé setkali s rakovinou prsu (33 procent), rakovinou zažívacího traktu a rakovinou žlučníku (32 procent), rakovinou plic (31 procent) a rakovinou pohlavních orgánů (29 procent). Nejčastější typy rakoviny u nás patří i mezi ty nejvíce obávané.

Nové penzijní připojištění – výhra pro všechny

Penzijní spoření | 23. listopadu 2015 - 10:03 | Jiří Pech, analytik, Broker Trust, a.s.

Poslaneckou sněmovnou prošla novela 3. důchodového pilíře – bývalého penzijního připojištění, která přinesla řadu změn a pomůže tím většina zúčastněných stran.

Zpřísnění podmínek spotřebitelských úvěrů

Úvěry | 20. listopadu 2015 - 11:38 | DV

Návrh nového zákona o úvěru pro spotřebitele zavádí přísnější podmínky pro poskytování a zprostředkování spotřebitelských úvěrů. Tento krok vítá i Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA), která vyjma bank sdružuje největší poskytovatele úvěrových produktů.

Česká burza RM-SYSTÉM rozšiřuje počet obchodovaných zahraničních emisí

19. listopadu 2015 - 10:41 | DV

Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM připravila pro investory novinku v podobě rozšířené nabídky zahraničních emisí. Nyní lze na české burze investovat do akcií dalších sedmi zahraničních společností jako je Google, Apple a další.

Aktuální dění v EU očima Petra Zahradníka

18. listopadu 2015 - 9:39 | DV

Události právě skončeného týdne byly v jeho samém závěru zcela zahaleny a přehlušeny temnou pařížskou tragédií, jež nepochybně ovlivní řadu již zcela zautomatizovaných projevů evropského integračního procesu a možná povede k přizpůsobení i jeho principiálních pilířů.

Celkem: 21099