Zprávy

Finanční objem odhalených pojistných podvodů klientů Allianz pojišťovny stoupl meziročně o 60 procent

Neživotní pojištění | 22. července 2014 - 12:02 | Václav Bálek, Allianz pojišťovna
Allianz pojišťovna eviduje za první pololetí roku 2014 meziroční nárůst objemu odhalených pojistných podvodů o 36 milionů korun. Zatímco vloni se zjištěná částka pohybovala na zhruba 60 milionech korun za 1130 podvodů, letos ve stejném období přesáhla 96 milionů za celkem 1276 odhalených případů.

Víkendová akademie Života nápadům ukáže začínajícím podnikatelkám, jak dát křídla svému podniká …

Podnikatelé | 22. července 2014 - 11:41 | Markéta Vaňková, GE Money Bank

V rámci projektu Život nápadům, který vznikl z iniciativy GE Money Bank a jehož cílem je podpořit začínající podnikatelky, proběhne o víkendu 15. až 16. srpna 2014 ve středočeských Zvánovicích čtvrtý ročník Víkendové akademie s názvem „Dejte křídla svému podnikání“. Přednášející poradí ženám začínajícím s podnikáním, jak budovat vztah se zákazníkem a jak jej vtáhnout do svého jedinečného příběhu.

Veřejný dluh inflačním kouzlem nezmizí

21. července 2014 - 11:03 | Vladimír Tomšík, Česká národní banka

Nárůst veřejných dluhů ve vyspělých ekonomikách vede k otázce, jak tyto dluhy budou splaceny či zda vůbec budou splaceny. Z úst kritiků loňského oslabení koruny po devizových intervencích ČNB zazněla i myšlenka, že dluhy nám i mnohým dalším zemím realizujícím uvolněnou měnovou politikou „umaže“ zvýšení inflace.

Index očekávání firem poskočil na hodnotu 12,4 bodu. …

Podnikatelé | 21. července 2014 - 10:25 | Pavla Hávová, ČSOB

Index očekávání firem na 3. čtvrtletí naznačuje, že se nálada v tuzemských podnicích nadále zlepšuje. Dosáhl hodnoty 12,4, což představuje nárůst o 5,7 bodu oproti předchozímu čtvrtletí. Hodnotu indexu táhne nahoru zejména opětovné zvýšení počtu podnikatelů, kteří očekávají růst poptávky. Přestože stále méně než polovina firem (44 %) předpokládá, že letošní objem investic přesáhne ten loňský, jejich podíl se zvětšuje. Naopak index doplatil na menší snahu podnikatelů rozšiřovat své podnikání. To se chystá udělat 19 % respondentů, což je o 6 % méně než v minulém šetření.

Snížení úroku na spořicím a běžném účtu jsme oddálili o 5 měsíců, dál to ale nejde …

Účty | 21. července 2014 - 9:37 | Vladimír Komjati, Air Bank

Když v březnu všichni kolem nás snižovali úroky na spořicích účtech, řekli jsme, že my s tím počkáme co nejdéle. Chtěli jsme snížení našeho úroku co nejvíce oddálit. Pět měsíců jsme odolávali, dále už to ale opravdu nejde.

Pojištění exportních úvěrů

Úvěry | 18. července 2014 - 10:55 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ

Vývoj je hybnou silou rozvoje českého hospodářství. S jeho financováním je však spojena celá řada rizik, např. nesplacení exportního úvěru. To je důvod existence specialisovaných institucí, které se zabývají pojištováním exportních bankovních úvěrů. (Poměrně výjimečně jsou pojišťovány také dovozní bankovní úvěry). V tomto článku Vám chci podat základní informace o této problematice.

Polovina klientů velkých bank z řad malých a středních firem a živnostníků uvažuje o přechodu k …

Účty | 18. července 2014 - 10:34 | Markéta Dvořáčková, Equa bank

Každý druhý klient velké banky ze segmentu malých a středních firem a živnostníků je ochoten uvažovat o přechodu k malé bance. Mezi nejsilnějšími stránkami malých bank jmenují inovativnost, přátelskost, lidskost a modernost. Ve srovnání s velkými bankami oceňují podnikatelé a firmy u malých bank také nižší poplatky a celkový férovější přístup. Vyplývá to z výzkumu Equa bank mezi malými a středními firmami a živnostníky. Z odpovědí respondentů také vyplývá, že 80 % z nich požaduje po své bance stejné podmínky, které banka nabízí pro retailového klienta.

Nebezpečný fenomén – manipulované dopravní nehody

Neživotní pojištění | 18. července 2014 - 9:53 | Jiří Cívka, Generali Pojišťovna

Detektivové pojišťovny Generali zaznamenávají v posledních měsících zvýšený počet manipulovaných dopravních nehod. „Jde o úmyslné bouračky, pečlivě připravené, jejichž cílem je vylákat neoprávněné pojistné plnění,“ vysvětluje Jiří Cívka, tiskový mluvčí pojišťovny Generali.

Každé páté dítě odjíždí v Česku na tábor bez kapesného, na Slovensku a v Polsku je to jen 5 % d …

17. července 2014 - 12:51 | Tomáš Plšek, PROFI CREDIT

Celých 22 % českých rodičů nedává svým dětem jednorázové kapesné, když jedou na tábor nebo třeba na školní výlet. Peníze na útratu dostanou tři čtvrtiny dětí (78 %). To naši sousedé jsou ke svým ratolestem štědřejší. Nějakou tu korunu na přilepšenou dává při odjezdu potomkům 95 % Slováků a stejně tolik Poláků. Vyplývá to z rozsáhlého telefonického průzkumu společnosti PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 2 000 respondentů.

Celkem: 20547