Zprávy

Podnikatelé srší optimismem.

Podnikatelé | 20. července 2016 - 13:27
Index očekávání firem, který ČSOB čtvrtletně zjišťuje mezi malými a středními podnikateli, dosáhl ve druhém čtvrtletí letošního roku historicky nejvyšší hodnoty +31,4 bodu. V mezikvartálním srovnání stoupl o 17,2 bodu. Nárůst na rekordní úroveň podpořily všechny jeho dílčí části. Nejvýrazněji se na výsledku projevil očekávaný vývoj poptávky.

Podniky nabízejí nejvíce volných míst od roku 2008, zaměstnance musejí hledat v zahraničí …

19. července 2016 - 12:44

Česká ekonomika roste, nezaměstnanost je nejnižší od prosince 2008, zvedají se mzdy a firmy chtějí nabírat více zaměstnanců. Aby mohly firmy plně využít potenciál růstu, musí se vypořádat se zásadní překážkou. Nová pracovní místa nemají kým zaplnit. Podniky proto hledají netradiční řešení, nebo nezřídka hledají nové zaměstnance v zahraničí. Například největší české klenotnictví ALO diamonds nalákalo zaměstnance z Belgie. Balíkový přepravce GLS přijímá ženy na místa kurýrů a 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy chce doplnit chybějící všeobecné sestry v českém zdravotnictví posilami z Ukrajiny.

Evropané jsou připraveni na biometrické ověřování plateb

Karty | 18. července 2016 - 13:27

Podle nového průzkumu společnosti Visa mají evropští spotřebitelé při platbách kartou zájem využívat biometrické bezpečnostní prvky, a to zejména v kombinaci s dalším zabezpečením. 73 % spotřebitelů považuje podle průzkumu dvoufaktorovou autentifikaci platby s využitím biometrického prvku za bezpečný způsob ověření identity majitele účtu. Dvoufaktorová autentifikace je tvořena tím, co máte – kartou nebo mobilním zařízením, něčím, co jste – biometrií, nebo něčím, co víte – PINem nebo heslem.

Detektivové pojišťovny Generali odhalili podvody za 27 milionů korun

Neživotní pojištění | 15. července 2016 - 11:54

Detektivové pojišťovny GENERALI odhalili během prvního pololetí letošního roku pojistné podvody za téměř 27 milionů korun. „Meziročně objem odhalených podvodů stoupl o takřka 4 miliony korun. To potvrzuje dlouhodobý růstový trend. Řada případů je navíc stále v šetření. Celkový účet tedy může být vyšší,“ upozorňuje mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka. Z pohledu objemu kralují podvody v pojištění osob. Oproti loňskému roku vzrostly více než šestinásobně. Nejvíce podvodů je již tradičně v oblasti pojištění motorových vozidel. Z regionů si nelichotivé prvenství drží Praha.

Kalendář zloděje aneb Lupiči nespí ani v létě

12. července 2016 - 10:10

Právě v létě mají zloději „hlavní sezónu“. V období letních dovolených se zvýšená kriminalita projevuje více či méně ve všech typech krádeží. ČSOB ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou vám poradí, na co si dát největší pozor a jak se vyhnout nepříjemnostem.

Češi si nejvíce přejí velký prostorný vůz pro celou rodinu

1. července 2016 - 14:24

Výsledky průzkumu společnosti Equa bank ukázaly, že 7 z 10 Čechů plánuje pořídit si nový či ojetý automobil do čtyř let, 38 % by přitom koupi rádo uskutečnilo během dvou let. Utratit za něj chtějí průměrně 245 000 Kč, což je o třetinu více, než tomu bylo před dvěma lety. Nejčastějším požadavkem od nového vozidla je velikost a prostornost, aby se do něj vešla celá rodina (53 %), následuje bezpečnost (36 %) a veliký kufr (34 %). Téměř pětina respondentů plánuje nový automobil financovat úvěrem od banky (18 %), nejdůležitějším kritériem je přitom částka, o kolik přeplatí cenu automobilu (95 %).

Za dovolenou se v Česku utratí v průměru 11 tisíc

29. června 2016 - 13:01

Letní dovolenou tráví Češi nejčastěji v tuzemsku. V průzkumu, který pro banku Cetelem realizovala agentura Stem/Mark, to uvedlo 48 % lidí. Jedna třetina z nich pojede na dovolenou i do zahraničí. Jenom zahraniční dovolenou plánuje dalších 16 procent obyvatel Čech, z čehož vyplývá, že mimo Česko vycestuje 32 % obyvatel. Konkrétní představy o dovolené zatím nemá 22 % Čechů, dalších 15 % dovolenou mít nebude, nebo ji stráví doma.

Pět tipů, jak platit na dovolené

Karty | 23. června 2016 - 17:26

Dovolená je čas, kdy chceme mít co nejméně starostí. Abyste si tento čas užili bez starostí, přinášíme rady, jak co nejefektivněji vybírat hotovost, jak vyřešit případnou ztrátu nebo krádež karty.

Tip pro podnikatele: Služby virtuální sídlo firmy v Praze a založení nové s.r.o.

Podnikatelé | 20. června 2016 - 2:00

Službu virtuální sídlo firmy v Praze nabízí řada firem. Klienti si mohou vybrat z nejrůznějších balíčků služeb. Někteří zákazníci využijí široké portfolio služeb - od přebírání vzkazů a korespondence, přes její skenování až po vedení účetnictví. Jiným postačí pouhé zajištění adresy pro potřeby obchodního rejstříku. Specializované firmy pomohou svým klientům i se založením s.r.o. a v průběhu její činnosti jí zajišťují veškerou administrativu. Podnikatelé se tak mohou naplno věnovat svému podnikání a nemusí ztrácet svůj drahocenný čas.

Celkem: 21218