Zprávy

Starobní důchod si posílá do banky už 59 % lidí, na poštu jde jen 23 %

Účty | 31. července 2014 - 12:21 | Vladimír Komjati, Air Bank
Jednoduché bankovní služby a nízké poplatky přitahují do bank také stále více seniorů. Představa, že senioři tráví každý měsíc hodiny na poště čekáním na důchod, už dnes není pravdivá. Jak vyplynulo z průzkumu společnosti STEM/MARK, na poštu si dnes pro starobní důchod chodí už jen 23 % lidí. Dalších 18 % si nechává peníze nosit domů poštovním doručovatelem. Vůbec nejvíce seniorů, celých 59 %, si už dnes ale nechává důchod zasílat elektronicky na účet v bance. Důvodem jsou klesající bankovní poplatky i jednodušší bankovnictví, s kterým přišly takzvané nové banky.

Bankopojištění ČSOB úspěšně zvládlo první půlrok své existence

Neživotní pojištění | 31. července 2014 - 12:09 | Pavla Hávová, ČSOB

Celkem 22 tisíc pojistných smluv uzavřeli od ledna do června klienti na bankovních pobočkách ČSOB. Jejich hodnota činí 64 milionů korun. Celková suma pojistného přesáhla po připočtení pojištění úvěrů, hypoték a karet 80 milionů korun. Sjednat si pojištění v bance má zájem stále více lidí. Čtvrtinu z celkového počtu smluv přišli klienti uzavřít jen během měsíce června.

Banka pro neslyšící

Účty | 31. července 2014 - 11:52 | Milada Franek, GE Money Bank

GE Money Bank se otevírá neslyšícím. Banka od poloviny července testuje na pobočce na pražském Andělu řadu novinek, které zásadním způsobem usnadní komunikaci se zákazníky s vadami sluchu. Zaměstnanci pobočky jsou speciálně vyškoleni, dvakrát týdně bude navíc přímo na obchodním místě k dispozici tlumočník do znakového jazyka, který klientům pomáhá v kontaktu s bankéři. Banka navíc pro neslyšící připravila nové webové stránky www.bankaproneslysici.cz. GE Money Bank plánuje své služby pro neslyšící postupně rozšiřovat do dalších měst v České republice.

Hypoteční trh míří k dalšímu dobrému výsledku

Hypotéky | 30. července 2014 - 11:34 | Hypoteční banka

Loňský rok byl pro hypoteční úvěry rekordním a letošek prozatím také spíše překonává očekávání. Banky totiž fyzickým osobám za prvních šest měsíců letošního roku poskytly přes 41 tisíc úvěrů v objemu 67,9 miliard korun. To je sice v meziročním srovnání objemů o 5,5 procenta méně (absolutně 3,9 miliard korun), než za první pololetí roku 2013, ale odhady z počátku roku byly spíše pesimističtější. Ukazují to oficiální statistiky Ministerstva pro místní rozvoj (MMR). První pozici na hypotečním trhu drží stále Hypoteční banka s podílem 29,3 procenta. Trh ovlivňují hlavně rekordně nízké úrokové sazby, stabilní ceny nemovitostí a refinancování.

Cestovní pojištění? Pro většinu nutnost

Neživotní pojištění | 30. července 2014 - 11:29 | Cetelem

Převážná většina lidí, kteří jezdí za hranice, vnímá cestovní pojištění jako nutnost (73 procent). Dalších 26 procent Čechů ho považuje za potřebné v závislosti na tom, kam cestuje.

Equa bank nabízí nejvýhodnější platby kartou v zahraničí

Karty | 30. července 2014 - 11:27 | Markéta Dvořáčková, Equa bank

Nákupy na letní dovolené jsou nejvýhodnější s kartou od Equa bank. Platíte-li v zahraničí kartou, můžete si být po celé léto jisti, že máte nejvýhodnější kurz na trhu. Zároveň můžete s kartou od Equa bank neomezeně vybírat z jakéhokoliv bankomatu na světě za pouhých
9 korun.

Největší dopravní hříšníci jsou v Plzeňském a Královéhradeckém kraji

Neživotní pojištění | 29. července 2014 - 11:34 | Markéta Dvořáčková, Equa bank

Nejvíce řidičů porušujících dopravní předpisy jezdí po silnicích v Královéhradeckém a Plzeňském kraji. Občasné porušení pravidel silničního provozu přiznávají v těchto částech republiky shodně 4 z 10 řidičů. Téměř každý desátý královéhradecký řidič navíc připouští, že občas parkuje na místech vyhrazených pro invalidy.

Pojišťovna České spořitelny má pro klienty na bonusech připraveno 565 milionů korun

Životní pojištění | 29. července 2014 - 11:30 | Jana Jirásková, Pojišťovna České spořitelny

Klienti Pojišťovny České spořitelny, kteří si sjednají FLEXI životní pojištění, mají nárok na bonus za věrnost a bonus za bezeškodní průběh. V tuto chvíli pro ně má pojišťovna na speciálních bonusových účtech připraveno 565 milionů korun. Bonus za věrnost se vyplácí jednorázově po patnácti letech a na bonus za bezeškodní průběh mají klienti nárok každých pět let bez pojistné události. O benefit si nemusí žádat, pojišťovna ho připisuje automaticky

Česká pojišťovna odhalila v prvním pololetí letošního roku pojistné podvody za 244 milionů koru …

Neživotní pojištění | 29. července 2014 - 11:27 | Česká pojišťovna

Za prvních šest měsíců letošního roku odhalili detektivové České pojišťovny pojistné podvody v celkovém objemu 244 milionů korun, což
je o 4 miliony Kč více než ve srovnatelném období roku 2013. Téměř polovina odhalené podvodné činnosti připadá na Prahu, která z tohoto pohledu představuje dlouhodobě nejproblematičtější území. Nejméně se naopak lidé snažili podvádět na Zlínsku a Olomoucku.

Celkem: 20567