Zprávy

O čem vypovídají výsledky prestižní ceny Novinka roku v soutěži ZLATÁ KORUNA?

21. října 2014 - 9:00 | František Štainc, Zlatá koruna
Novinku roku vyhlašovala Zlatá koruna letos již poosmé. Tato cena přitahuje zvláštní pozornost. Na rozdíl od ostatních kategorií jako jsou účty, hypotéky atd., které se hodnotí samostatně, pro přihlášené novinky žádné omezení neplatí. Soutěží mezi sebou produkty různé provenience. O to je tento pohled zajímavější.

Osmý ročník Zlatá koruna GOLF CUP 2014

20. října 2014 - 16:22 | DV

Zlatá koruna GOLF CUP 2014 úspěšně zakončil již 12. ročník soutěže finančních produktů Zlatá koruna. Golfový turnaj se po osmé stal vyvrcholením soutěže a v prvé řadě poděkováním top managementu finančních společností, členům Finanční akademie a partnerům, kteří se podílejí na úspěšné tradici soutěže. Turnaj se uskutečnil v rezortu Prague City Golf na Zbraslavi.

Vyhněte se inflaci hypotékou s garantovanou sazbou 2,29 % až na 10 let od České spořitelny, nab …

Hypotéky | 21. října 2014 - 12:31 | DV

Česká spořitelna nabízí klientům sjednání hypotéky s garantovanou sazbou 2,29 % s fixací na 5 ale také až na 10 let. Účinným opatřením proti inflaci je právě fixace nízkoúročených hypoték na dlouhou dobu. Nabídka platí od 20. října do 30. listopadu 2014 a poběží ve všech pobočkách České spořitelny. Týká se jak nových hypoték, tak i refinancovaných hypoték z jiných bank.

Startuje přenosný terminál mPOS od ČSOB a Ery pro živnostníky

Karty | 20. října 2014 - 16:32 | DV

ČSOB a Era ve spolupráci s O2 zavádí komerční provoz přenosného platebního terminálu. Jedná se o novinku na českém trhu, která pomůže živnostníkům a obchodníkům zjednodušit platební styk se zákazníky i celkovou správu jejich financí. Z pilotního do komerčního provozu plynule přechází zhruba více než 500 podnikatelů. Zájem o mobilní platební terminál stále roste.

UniCredit Bank představuje výjimečnou nabídku v oblasti spotřebitelského financování

Úvěry | 17. října 2014 - 15:56 | DV

Od poloviny října mohou klienti při převedení půjčky do UniCredit Bank ušetřit až 30 % na měsíční splátce při zachování stejné doby splatnosti. Navíc jako bonus na ně čeká možnost získat nový smartphone zdarma. K vyřízení půjčky přitom stačí jediná návštěva pobočky a nebo bankovního e-shopu.

LBBW Bank CZ změnila název na Expobank CZ

17. října 2014 - 14:59 | DV

Expobank LLC úspěšně dokončila akvizici české dceřiné společnosti LBBW Bank CZ a.s. A od 15. října banka nese nový název Expobank CZ a.s. Banka se bude dále na českém trhu specializovat na privátní, firemní a afluentní klientelu.

Česká pojišťovna přichází s vylepšeným pojištěním pro koně. …

Neživotní pojištění | 17. října 2014 - 10:57 | DV

Prodloužení pojištění znamená nastavení intervalu zdravotní prohlídky zvířete na 2 roky. Česká pojišťovna má s pojištěním koní téměř devadesátileté zkušenosti. Jeho aktuální podoba nejvíce připomíná životní pojištění, díky němuž lze ošetřit téměř všechny momenty v chovu koně. Inovace vycházejí vstříc úspoře času majitelům koní, jsou ohleduplnější ke zvířatům a nezanedbatelnou měrou přispívají k šetření ve výdajích.

Podle Allianz náš život stojí pětkrát víc, než před 20 lety, stále je to ale málo

Životní pojištění | 16. října 2014 - 13:42 | DV

Správně vám to spočítá PUB, tiskový mluvčí Allianz Václav Bálek upozorňuje, že nejde o hospodu, ale produkt pojistných matematiků :-). Allianz zjistila, že ve smlouvách jejích klientů se průměrná pojistná částka na riziko smrti za posledních deset let zdvojnásobila. Částka se dnes blíží 302 tisícům, zatímco v roce 1994 činila pouze 70 tisíc korun. Z těchto zjištění lze vyvodit, že náklady na živobytí, ale i další finanční závazky, podle nichž si lidé pojistnou částku stanovují, výrazně rostou. Stále však ve většině případů neodpovídá doporučované výši.

Dluhy za každého třicátého Čecha hradí pojišťovna

Úvěry | 16. října 2014 - 13:09 | DV

Již několik let mají Češi problém se splácením půjček. Za dobu pojištění alespoň jednou Pojišťovna České spořitelny hradí splátky za každého třicátého klienta. Z pohledu (ne)schopnosti splácet půjčky byl nejkritičtější rok 2013, letos se situace mírně zlepšuje. Pojišťovna za klienty nejčastěji hradí pravidelné splátky v době dlouhodobé pracovní neschopnosti, nejvyšší částky vyplácí za úmrtí klientů.

Celkem: 20721