Zprávy

Probíhá finále hlasování v Ceně veřejnosti Zlatá koruna 2015

4. března 2015 - 14:29 | DV
Z nominačního kola v Ceně veřejnosti postoupilo 20 nejoblíbenějších produktů, z nichž veřejnost vybere na www.zlatakoruna.info vítěze. Zároveň mohou podnikatelé udělit hlas i pro „své“ oblíbené produkty v Ceně podnikatelů.

Na změnu životního pojištění je čas jen do konce března

Životní pojištění | 26. března 2015 - 10:39 | Dušan Šídlo, analytik společnosti Broker Trust

Nejpozději do 31. března se musí většina majitelů životního pojištění rozhodnout pro převod smlouvy do jednoho z nově vzniklých daňových režimů. Buď bude jejich pojištění daňově zvýhodněné, nebo půjde provádět mimořádné výběry naspořených finančních prostředků. Aby si mohl klient i po 1. 1. 2015 odečítat z daní zaplacené pojistné až do maximální výše 12 000 Kč, bude muset stávající smlouvu upravit tak, aby vyhovovala novým podmínkám podle zákona o daních z příjmů účinného od 1. 1. 2015.

Víte, co si koupíte za 50 Kč doma i ve světě?

Účty | 26. března 2015 - 10:30 | DV

GE Money Bank zjišťovala, co si koupíte za 50 Kč doma i ve světě...v Čechách si za ně dáte půlku pizzy, zatímco v Bahrajnu pizzu a půl!
Jaro pomalu klepe na dveře a sluníčko láká k cestování. Každá koruna navíc se hodí a s účtem Genius bene+ vám každý měsíc může spadnout do peněženky korun dokonce padesát. Průzkum GE Money Bank zjišťoval, kde byste si za tuto částku v korunách, nebo v přepočtu na eura či dolary, koupili nejvíc. Ukázalo se, že domácí ceny nejsou v evropském porovnání tak marné, ale najdou se i vyložené cenové ráje.

Ropné kuriozity. Bambusový vrt, československá náhoda i zachráněné velryby

Podílové fondy | 25. března 2015 - 10:54 | Václav Pech, investiční analytik Broker Trustu

Ceny ropy předvedly v posledních měsících jízdu na horské dráze. Po překvapivém propadu na konci loňského roku, začala letos ropa ztráty umazávat, ale v březnu opět oslabila. Ropa Brent se prodává okolo 55 dolarů za barel a americká WTI za méně než 43 dolarů za barel, což je nové šestileté minimum. „Vysoká celosvětová produkce, rozsáhlé zásoby, nižší poptávka a silný dolar, to jsou hlavní příčiny současných nízkých cen ropy, říká Václav Pech, analytik společnosti Broker Trust, s tím, že propad cen způsobil rozmach těžby z břidlicových ložisek v Severní Americe a následná cenová válka mezi severoamerickými a především saúdskoarabskými těžaři, která stále trvá.

Pohled na důchodový věk se ve světě liší

Penzijní spoření | 25. března 2015 - 10:34 | DV

Podle demografické studie Allianz „Zabezpečení, důvěra a solidarita“ žijí dnešní šedesátníci jako padesátníci v druhé polovině minulého století. Studie také zjistila, že generační vývoj o to víc zatěžuje mladé lidi, jejichž důvěra ve státní důchodové systémy je velmi nízká. Turci spoléhají na rodinu a Japonci, na rozdíl od Francouzů, na úspory.

Hodná babička dopřává trhům

Podílové fondy | 24. března 2015 - 10:26 | Václav Pech, investiční analytik Broker Trustu

Minulý týden bylo na trzích poměrně živo. Jedním z důvodů je očekávaný výstup z jednání FEDu, který zřejmě nijak mimořádně nepřekvapil. Janet Yellen dostála své pověsti hodné babičky, za kterou by se nemusela stydět ani Božena Němcová. Centrální bankéři pod jejím vedením sice vypustili zmínku o trpělivosti a tím naznačili, že zvyšování úrokových sazeb se v USA blíží, nicméně prudce snížili svoji predikci výše sazeb v jednotlivých obdobích.

Kde hledat investice do vody?

Podílové fondy | 23. března 2015 - 18:01 | Václav Pech, investiční analytik Broker Trustu

V neděli 22. 3. jsme si připomněli světový den vody. Voda je pro naše životy věc nezbytná. Představte si, že máte produkt, který potřebují naprosto všichni živí obyvatelé planety. Lidi, zvířata, rostliny, zkrátka úplně všichni. Je nás pořád víc a víc a zdroje nejsou bezedné. Nechtěli byste mít akcie producenta takového zboží ve svém portfoliu? Pilulka na smrtelnou nemoc, gigantická spotřeba bohatnoucí země, drahé kovy. To jsou vznešené pojmy, které investory doslova hypnotizují. Jak obstojí v tomto seznamu tak obyčejná věc jako voda?

Stavební spoření je stále atraktivním produktem

Stavební spoření | 23. března 2015 - 10:22 | DV

Českomoravská stavební spořitelna zaznamenala v celkovém objemu cílových částek nárůst. Podle Manfreda Kollera, místopředsedy představenstva ČMSS, lze konstatovat, že v době všeobecně nízkých úrokových sazeb na finančním trhu zůstává stavební spoření i nadále atraktivním produktem.

Záludnosti pojistných podmínek

Životní pojištění | 20. března 2015 - 10:09 | Dušan Šídlo, pojistný analytik Broker Trustu

Nový občanský zákoník měl vést ke kratším a jednodušším pojistným podmínkám, kterým by rozuměl i laik, resp. slovy zákoníku osoba takzvaně průměrného rozumu. Pojišťovny měly zveřejňovat „klíčové informace“ o pojistném produktu, kde mají být podstatné výluky uvedeny, jednoduše a přehledně. Jaký je však skutečný stav v roce 2015?

Celkem: 20891