Sjednejte si produkt a soutěžte o zájezd
view counter

Zprávy

Bezkontaktní platební karty si získaly oblibu a podle odborníků jsou bezpečné

Karty | 21. Duben 2014 - 9:00 | František Štainc, Zlatá koruna
Ke konci minulého roku bylo u nás vydáno 1,8 miliónu bezkontaktních karet MasterCard a 1,7 miliónu bezkontaktních karet Visa. Každá třetí karta je nyní již bezkontaktní. V Česku se pomocí bezkontaktních karet uskuteční zhruba třetina transakcí, nejvíce ze všech evropských zemí.

Snížení nadváhy prodlouží život a zlevní pojištění

Životní pojištění | 24. Duben 2014 - 9:14 | Ivana Dingová, Aegon

Všeobecně se ví, že nadváha škodí zdraví. Nová kalkulačka pojišťovny Aegon www.aegon.cz/bmi konkrétně ukazuje, jaký vliv má hodnota BMI (body mass index) na věk, kterého se můžeme dožít. Například průměrný 35letý muž s optimálním BMI může žít o čtyři roky déle než stejně starý muž se zvýšenou hodnotou BMI.

Allianz letos odhalila o 56 procent podvodů více, než za stejnou dobu vloni. …

Neživotní pojištění | 24. Duben 2014 - 9:00 | Václav Bálek, Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna eviduje za první čtvrtletí 56% nárůst odhalených podvodů. Zatímco vloni se během prvních tří měsíců jejich celková částka pohybovala kolem 30 milionů korun, letos dosáhla za stejné období už 47 milionů korun.

Podle Allianz jsou motocyklisté na silnicích nejvíce “ohroženým druhem“. …

Neživotní pojištění | 23. Duben 2014 - 9:14 | Václav Bálek, Allianz pojišťovna

Přestože v loňském roce zemřelo na našich silnicích nejméně motocyklistů za posledních 10 let, stále zůstávají nejvíce zranitelnými účastníky silničního provozu. V loňském roce se do statistik Allianz zapsali motorkáři téměř 400 nehodami. Jejich počet se v posledních čtyřech letech příliš nemění, ale struktura škod a zejména zdravotních následků významné rozdíly vykazuje. Je například patrné, že motorkáři více investují do kvalitnější a bezpečnější výstroje a také, že v loňském roce se objevilo více „plechových“ škod na skútrech. Na dvě kola totiž přesedli i řidiči, kteří doposud jezdili pouze na čtyřech. Umožnila jim to změna zákona vztahující se k řidičským oprávněním skupiny B.

Kooperativa většině svých klientů připíše zhodnocení 3,8 %

Životní pojištění | 23. Duben 2014 - 9:00 | Milan Káňa, Kooperativa pojišťovna

Nejčastěji 3,8 % celkového zhodnocení dosáhli klienti životního pojištění Kooperativy na svých smlouvách v roce 2013. Vyplývá to z rozhodnutí vedení společnosti o tzv. podílech na zisku.

Dokumentární inkaso

22. Duben 2014 - 10:36 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ

Riziko v mezinárodním obchodě je mnohem větší než v obchodě tuzemském, neboť zúčastněné strany jsou často od sebe velmi vzdáleny a mnohdy jsou si vzájemně neznámé. To znamená, že v takovém případě platba předem nebo dodávka zboží na úvěr nepřichází v úvahu. Při podpisu zahraničně-obchodní smlouvy o dodávce zboží může vzniknout nedůvěra mezi dovozcem a vývozcem, zda bude smlouva dodržena.

Objem pojistných podvodů se zdvojnásobil

Neživotní pojištění | 22. Duben 2014 - 10:31 | Jiří Cívka, Generali Pojišťovna

Růst pojistných podvodů se nezastavil ani v prvním čtvrtletí letošního roku. Detektivové Generali šetřili v jeho průběhu 215 případů. Ve stejném období loňského roku bylo podobných kauz 161. „Zatímco v prvních třech měsících loňského roku odhalili naši detektivové pojistné podvody za 7 milionů korun, letos se jejich výše vyšplhala až na 17,5 milionů korun,“ uvádí tiskový mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka.

V novém internetovém bankovnictví ING Banky obsloužíte svůj spořicí účet i ING Fondy snáze a př …

On-line aplikace | 18. Duben 2014 - 13:47 | ING Bank

Novinky, které se týkají funkcí, a především vzhledu nového internetového bankovnictví ING Bank, jsme si představili už v minulém článku. Dnes se zaměříme na úpravy, které usnadní a zpříjemní on-line obsluhu vašeho ING Konta nebo ING Fondů.

Velikonoční škody – především dopravní nehody

Neživotní pojištění | 18. Duben 2014 - 13:40 | Jiří Cívka, Generali Pojišťovna

Prodloužený velikonoční víkend láká k výletům, rodinným návštěvám, přátelským setkáním. A přináší zvýšený počet dopravních nehod. „V záznamech pojišťovny Generali se již několik let objevují v hlášení velikonočních škod především dopravní nehody. Jde o střety vozidel, auta nabouraná do stromů a dalších překážek a bohužel i střety vozidel s chodci,“ komentuje údaje Radek Bureš, vedoucí oddělení pojištění motorových vozidel pojišťovny Generali.

Celkem: 20386