Zprávy

O čem vypovídají výsledky prestižní ceny Novinka roku v soutěži ZLATÁ KORUNA?

21. října 2014 - 8:00 | František Štainc, Zlatá koruna
Novinku roku vyhlašovala Zlatá koruna letos již poosmé. Tato cena přitahuje zvláštní pozornost. Na rozdíl od ostatních kategorií jako jsou účty, hypotéky atd., které se hodnotí samostatně, pro přihlášené novinky žádné omezení neplatí. Soutěží mezi sebou produkty různé provenience. O to je tento pohled zajímavější.

Začínající investoři mohou využít novinku ING Investice, s kterou přichází ING Bank

Podílové fondy | 24. října 2014 - 9:50 |

Jde o nový unikátní koncept investování do podílových fondů pro širokou veřejnost. Jeho předností je srozumitelnost a transparentnost umožňující vstoupit do světa investic i méně zkušeným nebo začínajícím investorům. Vybrat si mohou na základě vlastního investičního profilu vhodný podílový fond od renomovaných správců, jakými jsou ING Investment management a Fidelity Worldwide Investment.

Výzkumy ukazují, že budoucnost bank je na sociálních sítích

Účty | 24. října 2014 - 9:39 |

Jak vyplynulo z průzkumu společnosti Capgemini míra spokojenosti zákazníků s bankovními službami závisí v prvé řadě na kvalitní komunikaci na sociálních sítích jako je Facebook anebo Twitter. Tento způsob komunikace vyžadují a preferují zejména příslušníci nastupující generace Y, tedy lidé do 30 let. Ti totiž již téměř od nejútlejšího věku používají počítače a tvoří téměř třetinu veškeré populace.

Nejlepší obsluhu při prodeji hypoték má Raiffeisenbank

Hypotéky | 23. října 2014 - 13:46 | DV

Společnost Market Vision provedla průzkum, v němž potvrdila silnou pozici Raiffeisenbank, která byla vyhodnocena jako banka s nejlepší klientskou obsluhou v oblasti hypoték. V průzkumu společnosti Market Vision získala nadprůměrné hodnocení především v kvalitě prodejců a připravenému návrhu řešení pro klienta.

Air Bank hlásí, jaké účty v září a v říjnu září a čí hvězda pohasla

Účty | 23. října 2014 - 13:43 | DV

Air Bank porovnala sazby ve světě spořicích účtů ostatních bank a jasně podle ní přední příčku vede Sberbank s úrokem 1,63 % ročně. Druhé místo získala Air Bank společně s Expobank. Expobank je nedávno přejmenovaná LBBW bank, která změnila jméno společně se svým vlastníkem. Třetí příčka patří hned třem bankám. O bronz se dělí Equa Bank, Poštovní spořitelna a Wüstenrot.

ČSOB přináší do Česka předplacenou kartu bez nutnosti vlastnit bankovní účet

Karty | 22. října 2014 - 12:02 | DV

Díky ČSOB mohou firmy svým zákazníkům nabízet plnohodnotné karty, k nimž nejsou potřeba účty. ČSOB vyvinula unikátní platformu, díky které mohou firmy svým zákazníkům dávat vlastní platební karty. Prvním klientem ČSOB v této oblasti je síť vybraných prodejen COOP. Předplacené karty, které v západní Evropě a USA rychle nabývají na popularitě, cílí především na lidi, kteří se nechtějí vázat.

Allianz pojišťovna s nastupující topnou sezónou upozorňuje na její nebezpečí

Neživotní pojištění | 22. října 2014 - 9:37 | DV

Allianz pojišťovna v posledních letech ročně eviduje kolem 500 požárů s mnohasetmilionovými škodami. V loňském roce zaznamenala 536 požárů s celkovou škodou téměř 350 milionů korun a letos je už registrováno dalších 467 případů. A kritické zimní měsíce jsou teprve před námi.

Vyhněte se inflaci hypotékou s garantovanou sazbou 2,29 % až na 10 let od České spořitelny, nab …

Hypotéky | 21. října 2014 - 11:31 | DV

Česká spořitelna nabízí klientům sjednání hypotéky s garantovanou sazbou 2,29 % s fixací na 5 ale také až na 10 let. Účinným opatřením proti inflaci je právě fixace nízkoúročených hypoték na dlouhou dobu. Nabídka platí od 20. října do 30. listopadu 2014 a poběží ve všech pobočkách České spořitelny. Týká se jak nových hypoték, tak i refinancovaných hypoték z jiných bank.

Startuje přenosný terminál mPOS od ČSOB a Ery pro živnostníky

Karty | 20. října 2014 - 15:32 | DV

ČSOB a Era ve spolupráci s O2 zavádí komerční provoz přenosného platebního terminálu. Jedná se o novinku na českém trhu, která pomůže živnostníkům a obchodníkům zjednodušit platební styk se zákazníky i celkovou správu jejich financí. Z pilotního do komerčního provozu plynule přechází zhruba více než 500 podnikatelů. Zájem o mobilní platební terminál stále roste.

Celkem: 20727