Zprávy

Jak vidí experti bodoucnost finančních produktů

24. února 2017 - 10:15 | Lilianna Jandová, Zlatá koruna
V pátek 17. února proběhla na půdě Vysoké školy ekonomické konference na téma Rozvoj a inovace finančních produktů - Hledání výnosu a hledání klienta. Pořadatelem byla VŠE, Fakulta financí a účetnictví. Zlatá Koruna byla mediálním partnerem.

Pozvání na 20. jubilejní diskuzní cyklus REZONANCE věnovaný hospodářským cyklům

22. února 2017 - 14:42 | Redakce

Téma: „PŘED VRCHOLEM, NA VRCHOLU NEBO ZA VRCHOLEM“?
Úvodní slovo: doc. Ing., Ilona Švihlíková, Ph.D.

Absurdní poplatky mizí. Některé však banky uplatňují i v rámci balíčků

Účty | 22. února 2017 - 10:57 | Miroslav Zeman, www.bankovnipoplatky.com

Počet poplatků, které čtenáři serveru Bankovnipoplatky.com za posledních 12 let označili jako absurdní, v sazebnících bank výrazně poklesl. Přesto některé absurdní poplatky nalezneme průřezově u všech bank i v rámci balíčkových účtů. Některé banky uplatňují pět absurdních poplatků, jiné jen jeden.

Jak si vedly penzijní fondy v loňském roce?

Penzijní spoření | 10. února 2017 - 11:10 | Redakce

Rok 2016 byl plný velkých ekonomických i politických změn, které ovlivnily také finanční trhy. Stejně tomu bylo i u doplňkového penzijního spoření a jeho účastnických fondů, které investují do dluhopisů, depozit či akcií. Nejlépe si v minulém roce vedl ČSOB dynamický účastnický fond, který dosáhl na zhodnocení 5,36 %. Z dlouhodobého hlediska se zhodnocují všechny čtyři účastnické fondy, které ČSOB Penzijní společnost nabízí.

Češi mají rádi lednové slevy. Nakupovali více než loni.

Karty | 9. února 2017 - 15:46 | Redakce

Češi si oblíbili lednové výprodeje a nejvíce peněz během nich utráceli za módu a zábavu. Za jeden výhodný nákup v průměru neváhají zaplatit přibližně 2 300 korun. Nejvíce utrácíme ve slevách za elektroniku, až 2 600 korun za každou transakci v obchodech s počítači, tablety či mobily. Ukazuje to analýza dat z lednových nákupů platebními kartami UniCredit Bank. Zdaleka nejčastěji ale během lednových slev vylepšujeme náš šatník. Za oblečení zaplatíme nejvíce peněz i při zahraničních výletech za slevami.

Součástí všech nových hypoték od MONETA Money Bank je pojištění pro případ úmrtí při dopravní n …

Hypotéky | 8. února 2017 - 10:54 | Redakce

MONETA Money Bank nově zdarma poskytuje u hypotečních úvěrů pojištění pro případ úmrtí v důsledku dopravní nehody. V případě úmrtí klienta tak pojišťovna uhradí zbývající dlužnou část úvěru. Banka také od ledna vylepšila nabídku stávajícího pojištění schopnosti splácet. Obě pojištění zajišťuje pro banku BNP Paribas Cardif Pojišťovna.

Poplatkové „manévry“ u hypoték v roce 2017 pokračují

7. února 2017 - 14:41 | Jiří Kryl, Broker Trust

Po nahlédnutí do aktuálních hypotečních sazebníků českých bank zjistíte kromě změn, které si vynutila novela zákona o spotřebitelském úvěru, několik důležitých věcí. Česká spořitelna k loňskému prvnímu prosinci zrušila některé poplatky za dříve příplatkové služby, Hypoteční banka k témuž datu konečně zrušila poplatek za „vyřízení“ hypotéky, na druhou stranu společně s Komerční bankou zdražuje poplatky za některé typy odhadů zastavované nemovitosti. A začtvrté: trend elektronizace administrativy bez poplatků pokračuje, ale nutno dodat, že velmi pomalu. S jakými změnami v poplatcích jednotlivé banky přichází?

Konference VŠE "Rozvoj a inovace finančních produktů - Hledání výnosu a hledání klienta&qu …

6. února 2017 - 11:07 | Redakce

Vážení čtenáři,

rádi bychom vás informovali o nadcházející konferenci na téma Rozvoj a inovace finančních produktů - Hledání výnosu a hledání klienta, kterou pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a účetnictví a které je Zlatá koruna mediálním partnerem.

Pět rad, jak se dobře pojistit proti rakovině

Životní pojištění | 3. února 2017 - 14:58 | Dušan Šídlo, Broker Trust

Zatímco ještě před pár lety bylo obtížné se proti rakovině pojistit, dnes je samostatné pojištění rakoviny v nabídce většiny pojišťoven. Podle čeho tyto pojistky porovnávat a na co si dát pozor?

Celkem: 21297