Zprávy

Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

Obchodování s CP | 24. března 2017 - 11:01 | Michal Valentík, investiční ředitel Broker Trustu
Před několika lety se na českém trhu začaly objevovat ve velkém tuzemské podnikové dluhopisy. Firmy si uvědomily, že být plně závislý na bankách není optimální. Možnost banky kdykoliv odstřihnout firmu od životně důležitého financování je až příliš velké riziko. Své o tom vědí developerské společnosti, z nichž některé musely z těchto důvodů ukončit své projekty. Úrok placený soukromým investorům je sice vyšší, než jaký firmy platí bankám, ale na druhou stranu se jedná o pružnější nástroj. U investorů, včetně těch drobných, se staly podnikové dluhopisy hitem spolu s tím, jak centrální banky snižovaly úrokové sazby a výnosy z vkladů klesaly. S podnikovými dluhopisy se tak „roztrhl pytel“. Kámen úrazu je ale ve výběru vhodného dluhopisu. I zde totiž platí, že není všechno zlato, co se třpytí.

Akcie, nemovitosti, životní pojištění. Češi mají zapomenuté miliony korun

Účty | 22. března 2017 - 7:00 | Broker Trust

Do konce loňského roku měli majitelé anonymních vkladních knížek, kterým již před lety skončila platnost, poslední možnost přihlásit se u České spořitelny o své peníze. Spořitelně nakonec zůstalo 1,78 miliardy korun, které si nikdo nevyzvedl, a tak je věnovala na charitu. Nejde o jediný případ, kdy se můžeme setkat se zapomenutými penězi, respektive s majetkem, ke kterému se majitelé nehlásí. Podívejte se na několik obvyklých příkladů.

Kde nejlépe zhodnotíte vaše úspory? Nejen v Creditas, Wüstenrot a Air Bank

Účty | 17. března 2017 - 9:32 | usetreno.cz

Leží vám peníze doma ladem? Nechcete ale o své celoživotní úspory přijít, a tak se velkým investicím vyhýbáte? Poohlédněte se po spořicích produktech, které vám peníze bezpečně zhodnotí. Víme, jaké to jsou a jak aktuálně vysoké úroky nabízí.

Global Money Week poprvé v Česku. …

16. března 2017 - 11:33 | Redakce

Do mezinárodní iniciativy Global Money Week, která podporuje výuku finanční gramotnosti zejména u žáků a studentů, se letos poprvé zapojuje i Česká republika. Národními organizátory jsou yourchance o.p.s. a EFPA ČR. Záštitu převzalo MŠMT a MF ČR. Akci podporuje také ČNB. Hlavním tématem letošního ročníku je: „Uč se, šetři, vydělávej“.

Známe 20 finalistů Ceny veřejnosti Zlaté koruny 2017!

15. března 2017 - 12:16 | Dávid Fogad, Zlatá koruna

Cena veřejnosti Zlaté koruny postoupila do finále. Veřejnost může z 20 finálových produktů vybírat vítěze až do 25. dubna. Souběžně probíhá také hlasování v Ceně podnikatelů, kde soupeří finanční nástroje pro drobné podnikatele či malé a střední firmy.

Mezinárodní den spotřebitelských práv připomíná: braňte svá práva!

15. března 2017 - 7:00 | Broker Trust

Patnáctý březen je Mezinárodním dnem spotřebitelských práv. Připomeňme si, na co by měli lidé pamatovat nejen při nakupování, ale také třeba v restauraci nebo na dovolené, aby se o svá práva zbytečně nepřipravili. Rozhoduje rychlost, pečlivost a důslednost s jakou svůj nárok uplatní a zároveň opatrnost při vybírání toho, s kým obchod uzavřou.

Zákon o spotřebitelském úvěru – zkušenosti po třech měsících

Úvěry | 14. března 2017 - 12:03 | Ing. Miroslav Škvára, MBA

100 dní od účinnosti nového zákona. Co se změnilo? Co zůstalo stejné? Jak probíhají registrace nových poskytovatelů na ČNB? Čtěte dál! Náš seriál na téma spotřebitelských úvěrů bude v tomto šestém dílu zaměřen na první zkušenost v období od 1.12.2016 do 13.3.2017.

Při výběru půjčky porovnávejte bankovní i nebankovní nabídky a vyberte tu nejlepší

Úvěry | 9. března 2017 - 15:39 | dotFox

K výběru půjčky je nutné přistupovat jako k výběru jakéhokoliv jiného produktu. Rozhodně se tak nespoléhejte jen na reklamu a předsudky. Zapotřebí je mnohem více. Jak vybrat tu nejlepší půjčku? A můžou se nebankovní úvěry rovnat těm bankovním? Odpovědi najdete v dnešním článku.

11 důvodů, proč refinancovat a konsolidovat půjčky

Úvěry | 7. března 2017 - 8:00 | usetreno.cz

Půjčovat si peníze není nic neobvyklého. Když se ale úvěry začnou rozmnožovat nebo vám měsíční splátka začne zatěžovat rozpočet víc, než byste chtěli, může vám to znepříjemnit život. Jak vám může pomoci refinancování a konsolidace?

Celkem: 21309