Zprávy

Jedna banka už nestačí víc než polovině Čechů

1. července 2015 - 12:04 | DV
Běžný účet u jedné banky, spořicí účet u druhé a hypotéku u třetí? Mezi Čechy žádná výjimka. Každý čtvrtý člověk, který má víc než jeden finanční produkt, je spravuje u třech a více bank. Vyplývá to z průzkumu Zlaté koruny realizovaného společností Ipsos.

Rozhovor s Finančním akademikem roku Jiřím Šindelářem

16. června 2015 - 10:19 | DV

V soutěži Zlatá koruna se mezi sebou letos utkalo 216 produktů od 77 společností. Hodnocení měla na starosti víc než třísetčlenná odborná porota, Finanční akademie Zlaté koruny. Ta produkty hodnotí podle školní stupnice. Každoročně Zlatá koruna ocení akademika roku, který se svým hodnocením nejvíce přiblížil finálním výsledkům. V letošním roce se jím stal Jiří Šindelář, předseda a výkonný ředitel USF ČR.

Kde pojistit riziko horolezectví?

Neživotní pojištění | 3. srpna 2015 - 10:02 | Dušan Šídlo, analytik společnosti Broker Trust

Léto je pro mnoho lidí spojeno s vysokohorskou turistikou a horolezectvím. Ne každá pojišťovna však dokáže toto riziko kvalitně pojistit. Jak postupovat?

Základní principy auditu v bankách

31. července 2015 - 10:27 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ,a.s. Praha

Aby se mohli všichni uživatelé výkazů finančního účetnictví obchodní banky spolehnout na jejich správnost a kvalitu, musí být tyto výkazy prověřeny nezávislým externím auditorem. V České republice je povinnost externího auditu účetních výkazů (nejenom) obchodních bank zakotvena v zákoně č. 563/1991 Sb., o účetnictví. Auditor musí být držitelem licence, kterou vydává Komora auditorů ČR.

Tři pětiny cestovatelů porovnávají kurzy měn

30. července 2015 - 11:10 | DV

Prázdniny a s nimi spojené letní dovolené jsou v plném proudu. Pro ty, kteří se chystají za hranice, je zpravidla dovolená spojená s výměnou hotovosti. Podle průzkumu, který pro banku Cetelem realizoval Stem/Mark na konci letošního června, mění hotovost 97 % Čechů, kteří cestují za hranice. Vývoj kurzu však nesleduje 14 % z nich.

Bezpečnostní pravidla pro využívání přímého bankovnictví

On-line aplikace | 30. července 2015 - 10:24 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ, a.s. Praha

Každá obchodní banka dnes nabízí svým klientům řadu produktů tzv. přímého bankovnictví. Tyto produkty jsou na straně banky solidně zabezpečeny, ovšem bezpečnost jejich využívání závisí také na klientovi. V tomto článku proto uvádím několik rad pro klienty, aby již neplatilo, že klient je sám pro sebe tou největší bezpečnostní hrozbou.

Nové pojištění Allianz Rytmus risk pod lupou

Životní pojištění | 29. července 2015 - 11:43 | Dušan Šídlo, analytik společnosti Broker Trust

Novou vlajkovou lodí pojišťovny Allianz v oblasti životního pojištění je pojištění Rytmus risk. Allianz tvrdí, že toto pojištění přepíše současná pravidla ochrany života a zdraví. Pojďme se tedy podívat do podmínek tohoto pojištění.

Vyjde nám sázka na klidný srpen?

Obchodování s CP | 28. července 2015 - 10:37 | Václav Pech, investiční analytik Broker Trustu

Přesto, že je pohled na tabulku zisků a ztrát docela smutný, nepřinesl uplynulý týden prakticky nic nového. Poklesy akcií i dluhopisů, které až na výjimky postihly celý trh, jsou spíše korekcí předešlého nadšeného růstu spojeného s řeckou dohodou.

Z historie: Bankéř z Pompejí aneb Všechno tu už bylo

27. července 2015 - 11:24 | Ing. Zbyněk Kalabis, BIVŠ, a.s. Praha

V současnosti nejrůznější mravokárci říkají, že bankéři kdysi bývali „čistí jak lilie“ nebo „toto by se v antickém Římě nikdy nestalo“. Jako důkaz o jejich omylu poslouží několik následujících slov.

Celkem: 21001