Zprávy

Před cestou na víkend nezapomeňte správně zajistit náklad

Neživotní pojištění | 6. května 2016 - 10:50
Teplejší počasí láká k prvním výletům do přírody, a tak se chalupáři po zimě pomalu začínají vracet do svého druhého domova. Balená voda, slunečník, skládací stolek – ještě do auta nahnat psa a může se vyrazit. Před cestou ale jen málokoho napadne, že hlavní dopravní nebezpečí nemusí číhat na silnici, ale přímo ve voze. Odborníci z Allianz provedli crash testy s nezajištěným nákladem i psem v autě.

USF pokračuje v nastoupeném kurzu

5. května 2016 - 17:08

Členové Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) se sešli na jubilejní desáté valné hromadě, aby zvolili členy nejužšího vedení a projednali aktuální strategické otázky.

Klientská reference je v ČSOB klíčová

4. května 2016 - 10:41

„Dobrý den pane Kováři, Váš e-mail mne velmi potěšil, a velmi děkuji za takovou vstřícnost,“ začíná dopis maminky a dlouholeté klientky, která píše svoji žádost Ombudsmanovi ČSOB. Ocitla se jako samoživitelka v tíživé situaci, kdy jí banka, jako zástupci svých nezletilých dětí, vyúčtovala poměrně vysokou částku za nepovolený debet na dětských účtech.

Kam pod rozkvetlou třešeň

29. dubna 2016 - 11:06

Jednou z nejdůležitějších otázek prvního máje je, kde ve svém okolí najít rozkvetlou třešeň pro prvomájový polibek. Tuto otázku pomáhá letos všem zamilovaným vyřešit Air Bank. Banka připravila online mapu třešní a společně se svými zaměstnanci, klienty a fanoušky ji zaplňuje rozkvetlými stromy ze všech koutů republiky.

Polovina rodičů pomáhá svým dětem s hypotékou

Hypotéky | 26. dubna 2016 - 10:34

Peníze rodičů či zástava jejich vlastní nemovitosti dopomáhají k novému bydlení až polovině Čechů, u mladých do 26 let dokonce až v sedmi z deseti případů. Nejčastěji rodiče svým dětem do začátku poskytnou na hypotéku finanční hotovost nebo peníze ze spoření. Každý desátý rodič pak svým potomkům nabídl svou nemovitost jako zástavu pro hypoteční úvěr. O pomoc s financemi na bydlení častěji žádají muži a mladí lidé žijící v Praze, ukazuje unikátní průzkum UniCredit Bank mezi Čechy splácejícími hypotéku.

Česká pojišťovna odhalila v prvních 3 měsících roku pojistné podvody za 118 mil. Kč

Neživotní pojištění | 22. dubna 2016 - 11:02

V prvním kvartálu roku 2016 odhalili detektivové České pojišťovny pojistné podvody za 118,3 milionů korun. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se jedná o snížení ve výši 16 milionů korun. Z dlouhodobého hlediska však odhalování podvodů roste. Například mezi lety 2010 a 2015 vzrostl objem odhalených pojistných podvodů o 186 milionů korun.

Český i slovenský tým jsou ve finále GMC

19. dubna 2016 - 11:28

Světová soutěž v manažerském řízení firem Global Management Challenge má v Macau pro Čechy a Slováky neuvěřitelně příznivý vývoj. Oba týmy se dostali do finále a to z prvních postupových míst. Pro český tým je to poprvé za období, ve kterém soutěž organizuje Vysoká škola finanční a správní. Slovensko se v posledních pěti letech dostalo do finále již potřetí, nicméně poprvé z prvního místa.

Na co si dát pozor při výběru hypotéky

Hypotéky | 18. dubna 2016 - 15:06

V současné době ceny nemovitostí, především bytů, rostou. Nahoru je ženou stále ještě levné a dostupné hypotéky, jejichž sazby se již dlouho drží na rekordně nízkých úrovních. Tento faktor právě teď vybízí mnohé Čechy ke koupi nového bydlení s využitím úvěru. Výběr vhodné hypotéky by se ale rozhodně neměl pod vlivem momentální příznivé situace uspěchat, protože si tak můžete zadělat na pozdější komplikace.

Půjčka ihned: Podvod nebo skutečný produkt?

Úvěry | 14. dubna 2016 - 11:30

O půjčce ihned na účet jste již s největší pravděpodobností někdy slyšeli. Možná jste na ní dokonce sami narazili při snaze vylepšit svou nepříznivou finanční situaci. Pravděpodobně jste se také nejednou zamysleli nad tím, zda jde skutečně o rychlou půjčku, kterou můžete obdržet v rekordně krátkém čase. Protože kolem tohoto produktu koluje značné množství mýtů a polopravd, rozhodli jsme se jej představit na následujících řádcích a uvést vše na pravou míru!

Celkem: 21200