Zprávy

Češi utratí za prvňáčka v průměru 5 500 korun, Slováci o tisícovku víc. Tři čtvrtiny rodin přiznávají, že škola zatíží rozpočet.

2. září 2014 - 13:38 | Ladislav Pavlík, PROFI CREDIT Czech
Nástup dítěte do školy zatíží rodinný rozpočet, uvádí to 74 % rodičů. Českou rodinu přijde zahájení školní docházky v průměru na pět a půl tisíce korun, Slováci vytáhnou z peněženek v přepočtu zhruba šest a půl tisíce. Nejméně pak zaplatí za prvňáčka Poláci a Bulhaři, zhruba 4 000 korun. Vyplývá to z rozsáhlého telefonického průzkumu společnosti PROFI CREDIT, který probíhal v červenci a srpnu v Polsku, Česku, na Slovensku a v Bulharsku.

Fio banka chce nabízet nejvýhodnější hypotéky, snižuje sazby na 1,81 % ročně.

Hypotéky | 2. září 2014 - 9:00 | Jiří Vodička, Fio banka

Česká Fio banka usiluje o pozici banky s nejvýhodnějšími hypotékami, přichází proto s opakovaným snížením sazeb. Od 1. září platí plošné snížení úrokové sazby hypoték na minimální sazbu 2,19 % p. a. pro fixaci na období 5 let a velmi atraktivní minimální sazbu 1,81 % p. a. pro hypotéky s plovoucí sazbou.

Úspory domácností se zvyšují, Češi by bez příjmů přežili více než 4 měsíce

1. září 2014 - 11:03 | ING Bank

Výsledky Indexu úspor domácností za druhý kvartál ukazují, že by Češi při výpadku příjmů přežili 4 měsíce a šest dní. V meziročním srovnání je to o dva týdny a oproti minulému čtvrtletí dokonce o 3 týdny více. Růstový trend vykazuje i Index potenciálu spoření. Kdyby chtěly, mohly by české domácnosti ušetřit až 32 % svých příjmů, zatímco v minulém roce i minulém čtvrtletí to bylo o 3 % méně.

ČPP: Začátek školního roku přináší zvýšené riziko úrazů dětí

Neživotní pojištění | 1. září 2014 - 10:53 | Renata Čapková, Česká podnikatelská pojišťovna

ČPP: Začátek školního roku přináší zvýšené riziko úrazů dětí. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) zveřejnila výsledky sledování úrazovosti dětí se zaměřením na první týdny po zahájení školního roku. Počet dětských úrazů v září převyšuje roční průměr o téměř 20 procent. Statistika vychází z údajů za poslední tři roky.

Šťastná majitelka Lady karty odjede na dovolenou za 100 tisíc Kč

Karty | 1. září 2014 - 10:50 | Komerční banka

Komerční banka předala šťastným výherkyním ceny v letní soutěži pro držitelky kreditní Lady karty. Skvělé výhry čekaly na tři výherkyně, které se svou odpovědí nejvíce přiblížily soutěžní otázce, kolik odměn vyplatila Komerční banka držitelkám Lady karty ve stanoveném období. Zajímavé slevy a bonusy však získaly všechny držitelky Lady karty.

Nové trendy v úrazech dětí: Trampolíny a pády z koňského sedla

Neživotní pojištění | 29. srpna 2014 - 13:34 | Jana Jirásková, Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny registruje zvýšený počet dětských úrazů na trampolínách a při pádech z koně. V četnosti se tyto úrazy řadí hned za pády z kola a na in-line bruslích. Žebříčku úrazů stále dominují řezné rány a podvrtnuté kotníky. Podle statistik z předchozích let září patří mezi měsíce s nejvyšším počtem úrazů. Pouze během prvních zářijových dnů počet úrazů mírně klesá. Na školáky totiž dohlíží jak rodiče, tak policisté.

Cena za ošetření v cizině podle Allianz stále roste. Draho vás může přijít i obyčejná škytavka. …

Neživotní pojištění | 29. srpna 2014 - 12:12 | Václav Bálek, Allianz pojišťovna

Cestovní pojištění není důležité jen na úhradu ošetření za úrazy a nemoci, ale i jako obrana proti některým praktikám neseriózních zdravotnických zařízení. Počet onemocnění a úrazů, které klienti Allianz dosud nahlásili ze svých zahraničních cest, je posledních pár let zhruba srovnatelný. Co se však dramaticky mění, je cena za ošetření. Průměrné plnění za banální ambulantní ošetření bylo loni kolem 6 tisíc Kč, letos je to již téměř 8 tisíc, průměrná cena za hospitalizaci se také zvýšila zhruba o 10 % a pohybuje se kolem 55 – 60 tisíc Kč.

Fio banka nabízí kontokorent bez poplatků

Úvěry | 29. srpna 2014 - 11:17 | Zdeněk Kovář, Fio banka

Česká Fio banka vylepšuje kontokorentní úvěr k osobním i podnikatelským účtům. Nyní je možné vybírat ze tří různých tarifů podle potřeby klienta, přičemž u Tarifu 3 se neplatí žádný poplatek za přistavení kontokorentu ani jeho obnovu. Nově mohou o kontokorent žádat nejen stávající, ale i noví klienti.

UNIQA: pojistných podvodů přibylo, roste ale i úspěšnost odhalení

Neživotní pojištění | 28. srpna 2014 - 12:07 | UNIQA pojišťovna

Během prvních šesti měsíců 2014 šetřila UNIQA pojišťovna celkem 372 sporných pojistných událostí svých klientů. Nestandardních škod tak oproti stejnému loňskému období přibylo o 15 procent. Trestním řízením pokračovala bezmála třetina z nich. Velmi výrazně narostla meziročně hodnota škod nahlášených s úmyslem obohatit se na úkor pojišťovny a ostatních klientů. Celkově byly prokázány podvody za 42,6 milionu korun, což bylo téměř třikrát více než ve srovnatelném období loni. Největší nárůst prokázané hodnoty registrovala UNIQA znovu v oblasti majetkových škod, a podle počtu podvodných pojistných událostí v pojištění osob.

Celkem: 20630