view counter

Zprávy

Ženy a investice. Jaká jsou tajemství investorek?

Obchodování s CP | 16. března 2018 - 16:12 | Jiří Pech, investiční analytik Broker Trust
Investiční svět už dávno není jen doménou mužů. Byť je žen mezi nejznámějšími investorskými hvězdami jako šafránu, z celkového počtu investorů tvoří podle posledních průzkumů přibližně polovinu. A když dojde na počítání zisků, ženy muže leckdy předčí. Navíc, firmy vedené ženami nebo společnosti, ve kterých je smíšené zastoupení managementu, podle studií dosahují vyšší ziskovosti a jsou méně rizikové.

Splácet dluh dluhem je pro většinu Čechů nezodpovědné. Jak lidé řeší své půjčky?

Úvěry | 15. března 2018 - 7:00 | Pujcka.co

Splácet dluhy dalšími dluhy většina Čechů odmítá, přesto se najdou rizikoví dlužníci, kteří se nebrání sjednávat si nové půjčky na ty staré. Co ale dělat s půjčkami, které nezvládáte? Možností řešení je hned několik.

Dovolená hraje prim. České páry si střádají, úspory ale utrácejí hlavně za požitky

Účty | 14. března 2018 - 15:21 | Redakce

Více než polovina Čechů žije v současné době ve vztahu. A k partnerskému soužití patří i otázka financí. Téměř polovina českých párů má společný účet (46 procent) a také si společně spoří (45 procent). Více jak třetina z nich plánuje utratit společné úspory za dovolenou (38 procent), na druhém místě je pak rekonstrukce bytu či domu (37 procent). I přesto, že Čechy nejvíce láká utratit nastřádané prostředky za rekreaci, zadlužit by se kvůli ní rozhodně nechtěli. Půjčit si peníze na její pořízení by byla ochotná pouze 2 procenta populace.

Známe finalisty Ceny veřejnosti Zlaté koruny!

9. března 2018 - 13:02 | Redakce

Nominace jsou u konce a Cena veřejnosti Zlaté koruny již zná své finalisty. Z nominačního kola postoupilo 20 nejúspěšnějších produktů, pro které může veřejnost hlasovat na webu www.zlatakoruna.info, a to do 25. dubna.

Zima a nemovitosti. Pohlídejte si, co kryje vaše pojistka

Neživotní pojištění | 7. března 2018 - 16:26 | Emil Hála, pojistný analytik společnosti Broker Trust

Českou republiku sevřely na konci února nezvykle tuhé mrazy. Takto nízké teploty jsou nebezpečné nejen pro lidi, ale poškození hrozí i nemovitostem. Mráz může například potrhat vodovodní potrubí ve zdech a zima dokáže majitele nemovitostí potrápit i jinak, typicky poničením střech příliš těžkou sněhovou pokrývkou nebo námrazou. Ačkoliv mohou mít majitelé nemovitost pojištěnou, základní pojistky nemusí krýt veškerá možná rizika. Například majitelé, kteří uzavřeli jen základní pojistku kvůli získání hypotéky, tak mohou být nepříjemně překvapeni, pokud dojde k poškození jejich nemovitosti.

Financování nákupu vozidla

2. března 2018 - 14:37 | Ing. Jaroslav Laur, MBA, Group Rent Director, Mototechna

Na tuzemském trhu existují tři základní způsoby financování vozidel. Zákazníci mohou volit mezi úvěrem, operativním leasingem a finančním leasingem.

Nominační kolo Ceny veřejnosti se blíží do finále!

28. února 2018 - 10:29 | Redakce

Podpořte svůj nejoblíbenější finanční produkt hlasováním v nominačním kole Ceně veřejnosti soutěže Zlatá koruna 2018 a vyhrajte hodnotné ceny!

Když praská bublina, vezměte rozum do hrsti

23. února 2018 - 15:54 | Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Život v investiční bublině je krásný. Vznášíte se v oblacích, vše okolo se ve slunečních paprscích třpytí a s nafukováním vašeho „příbytku“ roste i vaše sebevědomí. Let vzhůru se mění v euforii a z výšky se přestáváte zajímat o detaily. Občas poklábosíte se sousedními „bublináři“ a s uspokojením se ujistíte, že je vaše počínání zcela bezpečné. Dětská moudrost, že každá bublina jednou praskne, vám připadá jako přežitá pověra. Ale jen do chvíle, než se bublina z ničeho nic rozplyne a přijde děsivě rychlý pád.

Podnikání bez rizika nyní i pro živnostníky a malé firmy. …

21. února 2018 - 10:12 | Redakce

Počty bankrotů v Česku mezi lety 2008 a 2015 neustále rostly a s tím přibývalo i neproplacených faktur pro dodavatele. Komplexní pojištění pohledávek pro velké firmy na trhu existuje již řadu let, ale statisíce malých a středních podnikatelů na něj dosud nemohly dosáhnout. S unikátním „InsurTech“ řešením nyní přichází makléřská pojišťovací společnost INSIA ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Na stránce www.PojištěnáFaktura.cz si mohou podnikatelé jednoduše zajistit právě ty transakce, které sami považují za rizikové.

Celkem: 21396