Zprávy

VIDEO: Zbyněk Frolík: O nedokonalosti podnikatelského prostředí v ČR

26. února 2015 - 11:31 | DV
Zbyněk Frolík, zakladatel, jednatel a generální ředitel společnosti LINET, na Fóru Zlaté koruny na téma Konkurenceschopnost vyzdvihl klady českého podnikatelského prostředí. Mezi ně řadí dostupnost kapitálu, řadu úspěšných firem z oblastí IT, levnou a zároveň kvalifikovanou pracovní sílu. Negativa spatřuje v devalvaci strategií, kde neprobíhají žádná vyhodnocení, kontrola, či osobní zodpovědnost za plnění. Zbyněk Frolík se také zabýval otázkou, proč ČR není ekonomickým tygrem? Na politice mu chybí absence konsensu a pozitivní nálady. Vytkl také systém dotací a zmínil potřebu zkvalitnění dálniční sítě.

Zahájení 13. ročníku soutěže finančních produktů Zlatá koruna

17. února 2015 - 12:41 | DV

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003 a nyní odstartoval její 13. ročník. Přihlášky mohou finanční společnosti podávat až do poloviny března a poté budou produkty hodnoceny odborníky z Finanční akademie. Slavnostní udílení ocenění proběhne na konci května v rámci Galavečera Zlaté koruny v TOP HOTELu Praha.

Allianz pojišťovna chystá přísnější metr na broker pooly

Životní pojištění | 27. února 2015 - 11:07 | DV

Allianz pojišťovna přeruší jako první pojistitel na trhu spolupráci s několika Broker Pooly v České republice. Důvodem je jejich neúměrná rizikovost, spočívající v tom, že místo dlouhodobě budovaného vztahu s klientem dávají přednost pouze provizi.

České firmy se účastní veletrhu v Pakistánu

Podnikatelé | 25. února 2015 - 10:49 | DV

Podnikatelská delegace Hospodářské komory České republiky (HK ČR) míří na mezinárodní veletrh Expo Karáčí 2015. Jedná se v pořadí o druhou podnikatelskou misi, kterou HK ČR tento týden ve dnech 24. února - 1. března vypravuje. Jedním z hlavních cílů cesty českých podnikatelů do Pákistánu je připravit prostor pro další uvažované cesty českých vládních a ústavních činitelů do tohoto teritoria v příštích letech za doprovodu podnikatelských delegací.

Allianz pojišťovna spouští nové platební terminály

Účty | 24. února 2015 - 11:36 | DV

Allianz pojišťovna spouští tento týden ostrý provoz platebních terminálů. Po důkladné testovací fázi je začíná distribuovat na svá obchodní místa. Nový, pohodlný způsob placení časem zvýší komfort klientů ve zhruba 60 % pojišťovacích kanceláří a franšíz. Nespornou výhodou jak pro návštěvníky přepážek, tak pro obchodníky, bude i větší bezpečnost při zacházení s penězi.

Revoluční půjčku od GE Money bank můžete čerpat opakovaně

Úvěry | 23. února 2015 - 11:00 | DV

Půjčka Expres Plus patří do zcela nové kategorie půjček, kterou zavádí GE Money Bank. Nový revolvingový spotřebitelský úvěr Expres Plus s rezervou umožňuje klientům si kdykoliv opakovaně půjčit. Zákazníci mohou využívat také první kartu ke spotřebitelskému úvěru, se kterou se dá platit u obchodníků nebo vybírat z bankomatu.

Čeští řidiči volají asistenční službu v 80 % případů

Neživotní pojištění | 20. února 2015 - 10:08 | DV

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) každoročně eviduje nárůst počtu zásahů automobilové asistence v zahraničí. Ze statistik vyplývá, že v 80 % případů potřebují řidiči v zahraničí asistenční službu kvůli poruše svého vozidla.

České firmy se představí svým marockým protějškům

Podnikatelé | 19. února 2015 - 11:08 | DV

Desítka českých firem z oblasti potravinářství, zemědělství, logistiky a finančnictví se již tento týden představí v Maroku. Stane se tak při příležitosti další podnikatelské mise organizované Hospodářskou komorou České republiky (HK ČR), která ve dnech 18. – 22. února 2015 doprovází předsedu Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha na jeho oficiální návštěvě Marockého království.

Asistenční služba Allianz pomáhá každých 15 vteřin

Neživotní pojištění | 18. února 2015 - 10:23 | DV

Asistenční služba Allianz v České republice zaznamenala v roce 2014 celkem 65 853 telefonických hovorů klientů. Nejčastějším důvodem jejich „SOS“ volání byly nehody, poruchy a další problémy s auty – těch bylo bezmála 50 tisíc. Dalších 13 800 telefonátů se týkalo asistence k cestovnímu pojištění, zbytek pak domácí asistence, která je součástí majetkového pojištění Allianz.

Celkem: 20867