Zprávy

Zhlédněte záznam z galavečera Zlaté koruny

29. května 2015 - 11:13 | DV
V TOP HOTELu Praha byly na slavnostním galavečeru vyhlášeny výsledky soutěže Zlatá koruna. Zatímco v pojišťovnictví kralují tradiční značky, z bank se nejlépe vedlo těm mladším. Nejvyšší počet ocenění si letos odnášejí Fio banka a Kooperativa pojišťovna.

Výsledky soutěže Zlatá koruna 2015: Slaví malé banky a velké pojišťovny

26. května 2015 - 20:44 | Zlatá koruna

Praha, 26. května 2015 – V TOP HOTELu Praha byly na slavnostním galavečeru vyhlášeny výsledky soutěže Zlatá koruna. Zatímco v pojišťovnictví kralují tradiční značky, z bank se nejlépe vedlo těm mladším. Nejvyšší počet ocenění si letos odnášejí Fio banka a Kooperativa pojišťovna.

Přežijí banky rok 2025?

22. dubna 2015 - 12:22 | DV

Za účasti Miroslava Singera, guvernéra ČNB a Martina Prose, náměstka ministra financí se v úterý 21. dubna 2015 uskutečnilo v TOP HOTELu Praha Fórum Zlaté koruny na téma Vize bankovnictví. Fórum zahájil Pavel Doležal, ředitel Zlaté koruny, který upozornil, že v příštích pěti, deseti letech dojde k zásadním změnám v sektoru bankovnictví. „Vše, co uděláme, bude startovací čárou pro mladou generaci, pro generaci Y,“ řekl. Na Fórum byli pozvání i zástupci generace Y, studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze.

Za platby kartou přináší Fio banka odměny klientům

Karty | 29. května 2015 - 10:57 | DV

Klienti Fio banky nyní získají zpět část peněz z každé platby ve vybraných obchodech díky unikátnímu věrnostnímu programu MasterCard Priceless Specials. Držitelé platebních karet MasterCard a Maestro si tak mohou k Fio účtům bez poplatků, které šetří jejich peníze, nově i spořit.

Dolar poráží euro, trhy jsou v klidu

28. května 2015 - 11:01 | Václav Pech, investiční analytik Broker Trustu

Jak ukazují závěrečné tabulky, hlavním hybatelem událostí minulého týdne byl americký dolar. Ten posílil vůči společné evropské měně o necelá čtyři procenta a vůči české koruně téměř o čtyři a půl procenta.

Akcie nebo dluhopisy? Napoví Excess return

Podílové fondy | 25. května 2015 - 7:31 | Broker Trust, a.s.

Státní dluhopisy představují investici s velkou dávkou bezpečí. Na počátku půjčím státu peníze a on mně bude každý rok platit smluvený úrok. Na konci své peníze dostanu zpět. Pokud dluhopis držím až do této chvíle, pak je mým ročním výnosem právě úrok (kupón), který stát platí. V případě US desetiletého vládního dluhopisu je to tedy 2,27 procenta ročně.

Sledujte již dnes na FinTV přímý přenos vyhlášení výsledků Zlaté koruny

22. května 2015 - 9:39 | Broker Trust, a.s.

Dnes v 18:30 hod. vyhlásí Zlatá koruna nejlepší finanční produkty tohoto roku. Během slavnostního galavečera se dozvíme vítěze 16 kategorií, tak jak je určila odborná nezávislá porota složená z více než 300 finančních akademiků.

Konec pojištění vysokých úroků

21. května 2015 - 9:39 | Jiří Pech, analytik Broker Trustu

Od 1. 7. 2015 již nebude vklad jako vklad a ve velké většině případů přestane hrát úrok hlavní roli. Co že se to děje? Kde je zakopaný pes? Od výše zmíněného data začíná platit nový zákon o spořitelních a úvěrních družstvech, který celkem významně omezuje pojištění vkladů u družstevních záložen.

ČPP připisuje klientům zhodnocení rezerv na smlouvách životního pojištění

Životní pojištění | 20. května 2015 - 9:48 | Zdroj: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) dosáhla za rok 2014 zhodnocení ve výši 3,5 % u kapitálových produktů a v garantovaném fondu* v rámci produktů investičního životního pojištění dokonce zhodnocení ve výši 5 %.

Celkem: 20941