view counter

Zprávy

Manželství a finance. Základem je otevřená komunikace

12. ledna 2018 - 16:58 | Broker Trust
Rozvodovost se v České republice dlouhodobě pohybuje mezi 45 a 50 procenty. V podstatě každé druhé manželství u nás tedy končí rozvodem. Jedním z důvodů bývají i finance, na problémy spojené s penězi si mnohdy páry zadělají ještě před tím, než do společného svazku vstoupí. Jak finančním neshodám předcházet a co naopak mohou manželé využít ve svůj prospěch?

Drahé akcie, levné komodity. Kam investovat v roce 2018?

Obchodování s CP | 8. ledna 2018 - 16:50 | Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Kde čekají na investory zajímavé příležitosti v novém roce? Pozornost bystě měli věnovat evropským akciím či komoditám, jejichž cena se mnohdy blíží mnohaletým minimům. A na rozdíl od předchozích let už není v investičním světě synonymem pro sprosté slovo ani hotovost na spořicích účtech. Podívejte se na přehled toho, co by nemělo ve vašem portfoliu chybět, který sestavil Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust.

Sjednali jste si několik rychlých vánočních půjček? Víme, jak s nimi v novém roce naložit …

Úvěry | 4. ledna 2018 - 7:21 | www.pujcka.co

Kupovali jste před Vánoci dárky na rychlo a na dluh? Sjednali jste si nejen krátkodobou nebankovní půjčku, ale i úvěr z kreditní karty? K tomu jste navíc využili lákavé nabídky prodejců v podobě nákupu na splátky? Pak je nejvyšší čas udělat si ve všech dluzích jasno a naplánovat si do nového roku, jak s nimi naložit.

PF 2018

21. prosince 2017 - 18:17 | Redakce

Přejeme Vám krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, úspěchů a spokojenosti.

Vaše Zlatá koruna

Bitcoin: hra pro dobrodruhy

19. prosince 2017 - 15:32 | Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Lidé mají tendenci podléhat optickým klamům. Jeden z posledních takových klamů, který zbudil v mém okolí nebývalou popularitu, se jmenuje bitcoin. Není den, abych neodpovídal přinejmenším jednou na otázku, co si myslím o nejznámější digitální měně a jestli už jsem ji také nekoupil. Ne, nekoupil jsem si bitcoin a ani jinou z dnes tolik milovaných digitálních měn. A světe div se, ani o takové transakci neuvažuji. Proč? Přestože se zdá, že o bitcoinu teď mluví každý, je zřejmé, že se rozhodně nejedná o investici pro každého!

Velké srovnání nebankovních společností. Kdo nabízí nejlevnější a kdo nejdražší úvěr? …

Úvěry | 18. prosince 2017 - 15:25 | půjčka.co

Půjčit si od nebankovní společnosti rozhodně nemusí znamenat zadlužit se na desítky let kvůli pár tisícům korun. Při výběru nebankovního úvěru je důležité myslet na zásady bezpečného úvěrování a vybrat si toho správného poskytovatele. Navíc řada z nich nabízí atraktivní bonusy, které se vyplatí využít.

Zlatá koruna zahajuje svůj 16. ročník

15. prosince 2017 - 10:48 | Redakce

Zlatá koruna i v roce 2018 nabídne přehled těch nejlepších finančních produktů. Své oblíbené produkty můžete podpořit hlasováním v anketách Cena veřejnosti a Cena podnikatelů. Hlasováním se navíc účastníte soutěže o zajímavé ceny!

Než zažádáte o hypotéku, prověřte svou úvěrovou historii

Hypotéky | 12. prosince 2017 - 15:25 | Jiří Kryl, hypoteční analytik společnosti Broker Trust

Pozdě splácené účty za telefon, přečerpaný kontokorent nebo třeba špatně nastavený trvalý příkaz. I to jsou detaily, které můžou zkomplikovat žádost o hypotéku nebo jiný typ úvěru. Na co by se měl člověk dopředu zaměřit, aby ho nečekalo kvůli podobným „hříchům z minulosti“ nepříjemné překvapení a neztrácel čas obcházením bank, které mu půjčku neposkytnou?

Investoři do akcií prožívají další vítězný rok

Obchodování s CP | 30. listopadu 2017 - 17:19 | Michal Valentík, investiční ředitel společnosti Broker Trust

Listy ze stromů jsou pryč, kalendářní rok se pomalu chýlí ke konci, a jak bývá zvykem, nastává čas bilancování. Když se podíváme na letošní investiční rok, tak můžeme konstatovat, že pro dynamického investora, který investuje dlouhodobě do akcií, byl, respektive ještě bude letošní rok opět rekordní.

Celkem: 21376