Zprávy

Jedna banka už nestačí víc než polovině Čechů

1. července 2015 - 12:04 | DV
Běžný účet u jedné banky, spořicí účet u druhé a hypotéku u třetí? Mezi Čechy žádná výjimka. Každý čtvrtý člověk, který má víc než jeden finanční produkt, je spravuje u třech a více bank. Vyplývá to z průzkumu Zlaté koruny realizovaného společností Ipsos.

Rozhovor s Finančním akademikem roku Jiřím Šindelářem

16. června 2015 - 10:19 | DV

V soutěži Zlatá koruna se mezi sebou letos utkalo 216 produktů od 77 společností. Hodnocení měla na starosti víc než třísetčlenná odborná porota, Finanční akademie Zlaté koruny. Ta produkty hodnotí podle školní stupnice. Každoročně Zlatá koruna ocení akademika roku, který se svým hodnocením nejvíce přiblížil finálním výsledkům. V letošním roce se jím stal Jiří Šindelář, předseda a výkonný ředitel USF ČR.

Nezapomeňte před dovolenou pojistit své čtyřnohé mazlíčky

Neživotní pojištění | 3. července 2015 - 10:16 | DV

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí v doprovodu vašich zvířecích mazlíčků, neměli byste při uzavírání cestovního pojištění na své čtyřnohé přátele zapomínat. I váš pes se může na cestách poranit nebo onemocnět a veterinární léčba se v zahraničí může výrazně prodražit.

Definice pojmu „bankovní produkt“

2. července 2015 - 10:57 | Ing.Zbyněk Kalabis, BIVŠ,a.s. Praha

V našich médiích (a nejenom v nich) se stále hovoří o produktech, které banky nabízejí svým klientům. Málokdy se lze ale setkat s definicí pojmu „produkt banky“ – tento pojem se nyní pokusím stručně popsat.

Kam s penězi konzervativního investora?

Podílové fondy | 1. července 2015 - 10:38 | Václav Pech, investiční analytik Broker Trustu

Žijeme v zajímavé době. Přinejmenším z investorského hlediska. Úrokové sazby centrálních bank jsou na nule a některé z nich si navíc ještě pomáhají tiskem dalších peněz, tedy tím, čemu se odborně říká kvantitativní uvolňování. Taková situace nemá v historii žádnou paralelu.

Panika se nekoná

30. června 2015 - 10:07 | Václav Pech, investiční analytik Broker Trustu

Minulý týden byl pro investory rozporuplný. Vyjádřeno v korunách vypadá vše skvěle, při reálnějším pohledu v základních měnách jednotlivých indexů už to tak slavné nebylo. Jedinou oblastí, kde mohou být investoři spokojení, jsou evropské akcie. Ty zakončily uplynulý týden vysokými zisky a stále tak jsou v roce 2015 nejvýkonnějším námi sledovaným akciovým trhem.

K vyšší bezpečnosti řidičů a k výrazným úsporám vede telematika

Neživotní pojištění | 29. června 2015 - 12:44 | Zdroj: LeasePlan

Využití telematiky vede ke zvýšené bezpečnosti řidičů, menšímu počtu nehod, výraznému snížení spotřeby paliva a tedy i k poklesu emisí CO2. Tyto závěry vyplývají z globálního průzkumu LeasePlan MobilityMonitor, který provedla nezávislá agentura TNS mezi 3377 řidiči ve 20 zemích po celém světě.

Pojišťovna České spořitelny o měsíc prodlužuje akci zaměřenou na vážné životní situace …

Životní pojištění | 29. června 2015 - 12:35 | DV

Pojišťovna České spořitelny o měsíc prodlužuje akci „Dvakrát víc za nemoci způsobené klíštětem“. Klientovi, který si do 31. 7. 2015 sjedná FLEXI životní pojištění (nebo FLEXI JUNIOR) s pojištěním velmi vážných onemocnění a v budoucnu onemocní lymeskou boreliózou nebo klíšťovou encefalitidou, pojišťovna vyplatí dvojnásobek sjednané pojistné částky.

Je výhodnější si koupit starý byt a rekonstruovat, nebo rovnou sáhnout po novém?

26. června 2015 - 10:00 | DV

Otázku výhodnosti – především té finanční – koupě starého bytu oproti novostavbě zvažuje každý, kdo se rozhodne investovat do vlastního bydlení. Přestože cenové hledisko není jediným kritériem, které by mělo rozhodovat, je bezpochyby tím nejzásadnějším pro většinu zájemců o koupi nemovitosti. Raiffeisen stavební spořitelna prověřila finanční náročnost obou variant na modelových příkladech (starý versus nový byt) a výsledky porovnala. Vyplývá z nich, že v hlavním městě je pořízení novostavby zhruba o 150 až 200 tisíc korun dražší než koupě starého bytu včetně kompletní rekonstrukce.

Celkem: 20974