Zonky

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelZonky
Stránky produktu u poskytovatelehttp://www.zonky.cz
Okruh uživatelů

Všichni, kteří si chtějí levněji půjčit nebo výhodněji investovat peníze.

Počet uživatelů 112.088,00
Základní charakteristika

Zonky jsou ty nejnovější technologie, které lidem umožňují získat jeden z nejvýhodnějších úvěrů na trhu. Kdykoliv a odkudkoliv. A také chytrá investiční služba pro investory začátečníky i zkušené investory. Jsme společnost založená na principech sdílené ekonomiky. Jsme peer-to-peer (P2P) služba, proto nepotřebujeme složitý aparát poboček a úředníků jako banky. Od žádosti až po podpis smlouvy, to vše u nás zákazník vyřídí na počítači nebo mobilu za pár minut. Neplatí díky tomu za zbytečné náklady, a může tak získat úvěr za nižší úrok než v klasických finančních institucích. Nabízíme úvěry od 2,99 %.

Jsme také chytrá investiční platforma a necháváme klienty vydělávat jako banka. Investor u nás sám zhodnocuje své peníze díky investicím do stovek nízkorizikových úvěrů. Klient si může své portfolio spravovat sám a očekávat 5% až 7% roční zhodnocení, nebo využít naši službu Zonky Rentiér. V takovém případě stačí vložit peníze na rentiérský účet a náš speciálně vyvinutý algoritmus se sám postará o rozinvestování financí s očekávaným ročním zhodnocením 3,55 %.

Video
See video
Co je na produktu inovativního?

1. RYCHLOST
Průzkum Ipsos pro Zonky z roku 2019 ukázal, že v bance lidé vyřídí půjčku průměrně za 6 dní. V Zonky jsme schopni klientovi připravit nabídku, podepsat s ním online smlouvu a poslat peníze v rámci několika minut.

2. CENA
Odstranili jsme administrativní zbytečnosti, se kterými se klienti setkávají v tradičních bankách, a dostali jsme se tak s náklady na pořízení půjčky na minimum. Neúčtujeme si žádné poplatky za předčasné splacení nebo mimořádné splátky, nemáme ani žádné skryté poplatky. Klienti u nás nezaplatí ani za nejrůznější potvrzení nebo výpisy splátkových kalendářů. Jsme féroví a transparentní.

3. ONLINE PROCES
Funguje u nás okamžité vyplácení úvěrů - zákazník tak může mít půjčené peníze na účtu už do několika minut od podání žádosti. Svou půjčku po načerpání navíc může spravovat v profilu, a to jednoduše online.

4. ZAMĚŘENÍ NA NÍZKORIZIKOVÉHO ZÁKAZNÍKA
Zonky je jedna z mála online nebankovních institucí, která nabízí úvěry nízkorizikovým segmentům populace. Naplňuje tak základní ideologii fintechu - obsluhuje klienty, kteří by jinak byli obslouženi bankou, a nabízí jim cenovou výhodu plynoucí z toho, že služba funguje online.

5. PSD2 LICENCE
Byli jsme první český fintech a nebankovní finanční subjekt, který ji v září roku 2019 získal od České národní banky v plné formě. Licence přinesla automatizaci, a tím i zrychlení posouzení kredibility našeho klienta.

6. TECHNOLOGIE A INOVACE POMÁHAJÍCÍ LIDEM
Umělá inteligence pro strojové vyhodnocení rizikovosti klienta, OCR pro čtení dokladu nebo strojové zpracování bankovních výpisů. To vše využíváme, abychom mohli zákazníkům nabídnout tu nejlepší a nejrychlejší službu.

7. ZÁKAZNICKÁ ZKUŠENOST NA PRVNÍM MÍSTĚ
NPS Zonky dosahuje jednoho z nejvyšších skóre (78) mezi bankami na českém trhu. Díky automatizaci a umělé inteligenci schválí Zonky vysoké procento klientů automaticky. Implementace multicash systému zase zajišťuje, že zákazníci mohou mít peníze na účtu během pár minut.

8. INVESTOVÁNÍ PRO VŠECHNY
Investor může investovat z pohodlného rozhraní webových stránek nebo mobilní aplikace, která v roce 2020 získala moderní kabát. To vše jednoduše a bez nutnosti složitých postupů a předchozích investičních znalostí.

9. ZONKY RENTIÉR
Pro ty, kteří se nechtějí o investování starat, Zonky vymyslelo službu RENTIÉR. O vše se postará speciálně vyvinutý algoritmus, který automaticky rozloží riziko mezi stovky spotřebitelských úvěrů, a nabídne tak klientovi bezpečné investování se solidním výnosem.

10. OSOBNÍ SKÓRE
Klienti, kteří chtějí mít představu o tom, jaký úrok by pravděpodobně dostali v bance, mohou využít novou službu Osobní skóre. Ta funguje na principu výpočtu kreditního skóre a zájemcům spočítá, zda je pro ně půjčka vhodná, nebo by je naopak mohla dostat do finančních problémů. Zonky díky službě poodkrývá veřejnosti principy výpočtu kreditního skóre, a edukuje tak o možnosti jeho vylepšení.

11. ZVYŠOVÁNÍ FINANČNÍ GRAMOTNOSTI
Zonky se mezi svými klienty, ale i mezi širokou veřejností snaží o zvyšování finanční gramotnosti. Učí klienty, jak poznat výhodnou půjčku, a na co si naopak dát pozor. Zonky také už poněkolikáté spustilo kampaň Nepůjčujte si na Vánoce, ve které upozorňuje na problémy spojené s neuváženými půjčkami na vánoční dárky.

12. KULTIVACE TRHU
V roce 2020 jsme získali ocenění Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček. Také jsme znovu obsadili druhé místo v Indexu odpovědného úvěrování, který vydává nezisková organizace Člověk v tísni. V soutěži Deloitte Fast 50 jsme v rámci České republiky obsadili čtvrté místo. Naším cílem je šetřit lidem čas i peníze a neustále inovovat. I proto jsme spustili projekt ZonkyTalks, inspirativní rozhovory i debaty s osobnostmi byznysové, ale i neziskové scény. Zkrátka “lidé lidem” o svých inovativních nápadech.

Fáze vývoje

Firma udržuje dynamický růst a je finančně stabilní.

Investoři

Zonky je česká společnost založená v roce 2015 a je členem finanční skupiny PPF.

Na kterých trzích produkt funguje?

ČR

Facebook https://www.facebook.com/zonkycom/
Twitter https://twitter.com/zonky_cz
Instagram https://www.instagram.com/zonky.cz/
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/zonky/