První klubová

 
Hodnocení uživatelů:

Profil

PoskytovatelPrvní klubová pojišťovna
Stránky produktu u poskytovatelehttps://www.prvniklubova.cz
Počet uživatelů 5.000,00
Základní charakteristika

PRVNÍ KLUBOVÁ je jediná, ryze česká, peer to peer neživotní pojišťovna v ČR a v Evropě. Peer-to-peer princip vrací pojištění zpět k lidem v jeho nejčistší a nákladově nejšetrnější podobě.
V jejím čele stojí akcionáři, profíci z oboru, a finanční stabilitu jí zajišťuje fond RSJ Investments.
Principy P2P pojištění a PRVNÍ KLUBOVÉ
• Vybrané pojistné patří členům, ne pojišťovně.
P2P pojišťovna „peníze“ jen spravuje a prostředky, které na konci roku zbydou, ZŮSTÁVAJÍ ČLENŮM.
• Osobně, solidárně, ne anonymně.
P2P pojišťovna spojuje lidi přímo. Lidé se doporučují navzájem. Ví, kdo je pozval a koho pozvali sami. Vybrané peníze neživí instituci, makléře, ale pomáhají těm, kdo měli zrovna smůlu.
• Nízkonákladový provoz, ne plýtvání.
Žádný drahý marketing, plýtvání peněz na provoz poboček apod. P2P si na svůj online provoz bere pevné procento z vybraného pojistného. V případě PRVNÍ KLUBOVÉ je to pouze 17%.

Produkty a produktová filozofie
Pojišťovna nabízí pro retailové klienty pojištění aut, budov, domácnosti, odpovědnosti, úrazu a cestovní pojištění. Základní filosofie produktů:
• Co možná nejširší rozsah rizik v základní variantě, aby se nestalo, že člověk až pak zjistí, že na něco není pojištěný.
• Vysoké limity, aby se nestávalo, že škody budou vyšší, než nastavený limit.
• Pevné spoluúčasti – spoluúčast rozhoduje o výsledné ceně produktu.
• Pojištění má krýt velké věci, ne banality.
• Každá pojistka se dá kdykoli bez důvodu ukončit.
• Produkt má být tak jednoduchý, aby mu rozuměl každý.

Video
See video
Co je na produktu inovativního?

• Inovace z pohledu uživatelů. Základním rozdílem oproti běžným pojišťovnám je, že Klubovka jako jediná vrací každý rok část vybraného pojistného zpět svým členům. Za poslední dva roky to bylo v průměru 36% pojistného. Je to způsobeno tím, že funguje na bázi peer-to-peer a z obchodního modelu odstranila nákladné položky:
o Klubovka nemá pobočky – v dnešní době, kdy je vše online, není třeba, aby si klient chodil někam sjednávat pojištění. Vše vyřídí z pohodlí svého domova pomocí několika kliků. Tím, že jsou produkty stavěny jednoduše, aby jim rozuměl i laik, je to možné.
o Klubovka nevyužívá agenty a zprostředkovatele – klubový peer-to-peer model motivuje členy, aby Klubovku šířili mezi své přátele. % pojistného proto nedostávají agenti, ale sami členi klubu, kterým se tak pojištění výrazně zlevní.
o Klubovka nemá nákladný marketing – reklamní billboardy, spoty v televizi apod. vždy ve výsledku platí klienti dané instituce. Raději peníze vrátíme našim členům. Marketing děláme chytře a nízkonákladově – v zásadě pouze online.
o Omezení pojistných podvodů – obchodní model motivuje členy ke zvaní těch přátel, u kterých si mohou být jisti, že nežijí nezodpovědný život, vedoucí ke škodám, nebo dokonce pojišťovnu berou jako zdroj zaopatření.
• Technologická inovace. Jsme jediná pojišťovna, která je striktně online. Nenajdete u nás žádný papír. Dokonce i zelenou kartu členům posíláme v PDF. Krom toho máme řadu produktových technologických inovací, jako např. že každoročně automaticky snižujeme pojistnou částku u havarijního pojištění tak, aby klient vždy platil pouze za to, co mu přináší hodnotu.
• Uživatelská zkušenost (UX). Celý koncept byl budován na základech UX filozofie. Jednoduchost, rychlost, dostupnost, transparentnost atd. Kupříkladu registrace ke členství trvá cca 2 minuty. Sjednání povinného ručení je do 5 minut. Úrazové pojištění si klient rovněž snadno sjedná online, přičemž si může modelovat, kolik by mu pojišťovna vyplatila v různých situacích. Vše se obejde bez zdravotního dotazníku a podobné zatěžující administrativy. Obdobná uživatelská zkušenost v rámci úrazového pojištění na trhu patrně není k dispozici. Hospodaření pojišťovny vč. otázky vracení pojistného jsou maximálně transparentně komunikovány členům. Design všech uživatelských front endů je maximálně ergonomický, aby uživatelský zážitek byl co nejpříjemnější. Lidé chtějí být dobře pojištěni, ale nechtějí se pojištěním zabývat. Moderní pojišťovna proto musí běžnému člověku umožnit kvalitně se pojistit, aniž by někam chodil, či studoval stohy papírů.
• Udržitelnost. Díky své nízkonákladovosti je projekt udržitelný již při desetinásobně menším pojistném kmeni, než je běžné u standardních pojišťoven. Čím větší kmen bude, tím efektivnější provoz bude, protože vše v Klubovce se snažíme plně automatizovat tak, aby s růstem klientů nemusel rovněž růst aparát úředníků.

Fáze vývoje

Jsme již cca 2 roky v ostrém provozu

Investoři

• Klubovku založili tři zakladatelé, kteří mají mnohaleté zkušenosti v oblasti pojišťovnictví:
o Marek Orawski
o Lubomír Bušek
o Miroslav Matocha
• Finančním investorem je společnost RSJ, a.s.
• Technologickým partnerem je AIS Software, a.s.

Na kterých trzích produkt funguje?

Fungujeme v rámci ČR

Facebook https://www.facebook.com/PrvniKlubova/